D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > İP TV (IP TV & IPTV) > IPTV nedir?
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

Vodafone dan haberler

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vodafone dan haberler
    Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-10 Saat 00:08


1 TL'lik 3G'li telefon satışta
Türkiye’nin 3G’li ilk operatör markalı telefonu “Vodafone 840”, tüm Vodafone Cep Merkezleri’nde satışa sunuldu
23 Temmuz 2010 Cuma, 15:41:18
 

Herkesi, her an, her yerden mobil internetle buluşturmayı hedefleyen Vodafone Türkiye’nin, 3G+’ın 1. yıldönümündeki sürprizi “Vodafone 840”, cep merkezlerindeki yerini aldı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Beyoğlu Vodafone Cep Merkezi’nde ilk satışı gerçekleştirdi.

Vodafone 840’ın satışa sunulması nedeniyle bir konuşma yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray,  “Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketi Vodafone olarak, Türkiye’nin 3G+ teknolojisine geçişinin 1. yıldönümünde, bir ilki gerçekleştirerek, mobil iletişim ve mobil interneti yaygınlaştıracak dev bir hamle yapacağımızı açıklamıştık. Türkiye’de her gelir grubundan tüketicimizin, beklenti ve bütçeleri doğrultusunda, dileyen herkese, her an, her yerden internetin faydalarını sunmak amacıyla piyasaya sürdüğümüz bu telefonla yepyeni bir dönem başlattık. Vodafone markasını taşıyan akıllı telefon uygulamalarıyla donatılmış ‘Vodafone 840’ı bugün itibarıyla satışa sunduk. Bu özel günde satış ekiplerimizle birlikte, markamızın farkını ve önderliğini bir kez daha paylaşmak üzere burada bulunuyoruz” dedi.

“Vodafone 840”a Yoğun İlgi
Telefonun bugün satışa çıkacağının açıklanmasından bu yana tüketicilerden inanılmaz bir ilgi gördüğünü ve 1 hafta içerisinde çok sayıda ön talep aldıklarını belirten Timuray şunları söyledi:

“Vodafone markalı telefonla ilgili ilk tanıtımımızın ardından müşterilerimiz tarafından telefon ve e-posta yağmuruna tutulduk. Özellikle çağrı merkezimiz ve internet sitemize Vodafone 840 ile ilgili birçok soru geldi. Telefon almak isteyen müşterilerimizden ön talep alarak, cihazın satış süreci ile ilgili olarak kendilerine geri dönüş yaptık. Ön talepten gördüğümüz kadarıyla çok önemli sayıda müşterimizi Vodafone 840 kullanıcısı haline getireceğimizi düşünüyorum.”

 

Vodafone’un 3G+ Yatırımları
3G+ yatırımlarıyla da ilgili bilgi veren Timuray, “Yaklaşık 1 yıl önce, 30 Temmuz 2009 tarihinde, 5 kıta, 16 ülkede yıllardır sunduğumuz 3G teknolojisindeki global birikimimizi Türkiye’ye aktardık. 3G+ adıyla markalaştırdığımız hizmetlerimizi 81 ilimizde eş zamanlı başlatmıştık. Abonelerimizin bugüne kadar olan ilgisinden çok memnunuz. 3G+ hizmetlerinin sunulmaya başlamasının ardından geçen 1 yıllık süre içinde, 3G abone sayımız 5.5 milyona ulaştı” diye konuştu.

Timuray, sözlerine şöyle devam etti: “Biz yola çıkarken ülkemiz insanına telekomünikasyon alanında en büyük hizmeti sunmaya karar verdik. Şu anda tüm ekibim adına gururla söyleyebilirim ki bu sözümüzün arkasında durduk ve son dönemde sektörümüzün en çok yatırım yapan operatörü olduk. 3 yılda altyapımızı 3 katına çıkarttık. Şu anda 3G’de Türkiye’nin 81 ili ve nüfusumuzun yüzde 70’ini kapsamaktayız. Piyasaya sunduğumuz bu telefon, tüm çabalarımızın somut sonucunu oluşturuyor.”

Vodafone 840 Türkiye’nin dört bir yanında yer alan 974 Vodafone Cep Merkezinde satışa sunuluyor. 1TL’lik cihaz bedeli dahil olan 36 TL değerindeki tarife paketine 18 ay boyunca abone olunması halinde, telefona ek olarak, konuşma, SMS, MMS ve sınırsız mobil internet bağlantısı dahil oluyor.

 

Vodafone 840’ın Özellikleri:

Facebook, Twitter, Windows Live Messenger gibi uygulamalara kolay erişim; cep telefonundan internette gezinme tecrübesini daha da zevkli kılan Opera Mini web tarayıcı ve elektronik posta gibi özellikler ile donatılmış olan Vodafone 840’da 3G, 2.8" dokunmatik TFT ekran, 262.000 renk, 320 x 240 çözünürlük, 2 MP CMOS kamera, 8x dijital zoom özelliği, 140 MB dahili hafıza, 8GB'a kadar mikro SD desteği, mini USB 2.0 , 1150 mAh pil ve medya oynatıcısı bulunuyor.

 

3G Kampanyasına Özel Doğum Günü Paketleri:

Aylık paket bedeli 36 TL (1 TL’lik telefon bedeli dahil)

-         Her yöne 150 dakika ücretsiz konuşma,

-         Her yöne ücretsiz 50 SMS,

-         Her yöne ücretsiz 50 MMS,

-         Sınırsız mobil internet bağlantısı.

click%20to%20zoom
click%20to%20zoom
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vodafone dan haberler
    Gönderim Zamanı: 13-Ekim-10 Saat 00:40


Geleceğin mobil teknolojisi

3G’nin ardından bu kez de LTE (Long Term Evolution) teknolojisi için kıyasıya rekabet içine giren telefon operatörleri, LTE mobil iletişim teknolojisinin testini gerçekleştirerek teoride LTE’nin 3G’ye oranla mobil teknolojide neleri değiştireceğini gözler önüne seriyor. Bu akımın son halkası ise Vodafone Türkiye oldu.

Maslak’taki merkez şubesinde gazetecilerle birlikte LTE teknolojisini test eden Vodafone, LTE bağlantısı ile yüksek veri yükleme ve düşük paket gecikmesi özellikleriyle birlikte, yüksek veri indirme hızları sergilendi. Vodafone Türkiye Şebeke Planlama ve Strateji Bölümü tarafından gerçekleştirilen testte LTE, yüksek veri indirme hızı dışında yüksek veri yükleme ve düşük paket gecikme süresiyle de dikkat çekiyor.

Testin tamamlanmasının ardından Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kenneth Tunnicliffe yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Vodafone Grubu, tüm dünyada önde gelen mobil iletişim teknolojilerini geliştirmek üzere inovasyonu ön planda tutuyor. Buna paralel olarak Vodafone, mobil iletişimde yeni bir çığır açmaya hazırlanan LTE teknolojilerinde de öncülüğünü sürdürüyor. Daha önce Türkiye'de 3G+ ağında ilk kez 30 Nisan 2009 tarihinde 21.1 Mbps ve 1 Temmuz 2009 tarihinde ise 28.8 Mbps hızlarına ulaşarak teknolojideki son gelişmeleri paylaşmıştık. Son olarak 18 Mart 2010’da 43.1 Mbps testini laboratuar ortamında değil, canlı şebeke üzerinde, yine İstanbul Vodafone Plaza’da test etmiştik. Vodafone'un global birikimini yansıtarak 3G sonrası teknolojilerin şekillenmesinde de kilit bir rol üstleniyoruz. Türkiye’de yapılan bu test, Vodafone’un LTE teknolojilerini geliştirmek üzere tüm dünyada yürüttüğü pilot programın bir parçası olarak gerçekleştirilmiştir.Türkiye’de bu testi başarı ile tamamlamış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Geleceğe yönelik bu bakış açısı, bugün abonelerimize en iyi hizmetleri sağlama vaadimizi tamamlamaktadır.”

Testlerde görülen hızların sadece teorik açıdan görülmesi gerektiğini ifade eden Tunnicliffe, şartlara bağlı olarak LTE’den sağlanan hızın değişebileceğini dile getirdi. Bu testleri gerçekleştirmekteki amaçlarının mobil teknolojinin geldiği son noktayı ortaya k****k olduğunu belirten Tunnicliffe, son 2 yıldır bu teknoloji üzerinde çalışmaları Vodafone olarak sürdürdüklerini ve her ay bu konuda Vodafone çalışma ekibinden rapor alarak bu çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Türkiye’ye 1.8 milyar dolarlık yatırımda bulunduklarına dikkat çeken Tunnicliffe, LTE için kat edilmesi gereken çok yol olduğunun ve LTE’nin ilerleyen yıllarda son kullanıcıya ulaşacağının altını çizdi.

700 MB’lık bir dosyanın 40-50 saniye gibi oldukça kısa bir sürede indirildiği testte ayrıca, paket gecikmesinin azalması ile online bilgisayar/konsol oyunları gibi paket gecikmesine duyarlı uygulamalarda performansın arttığı da kanıtlandı. LTE testi sırasında, 3D ekranlarda oynanmak üzere “Need for Speed” oyunu için internete yüksek hızda bağlantı sağlandı. Oyun, Nvidia’s 3D Vision Surround Technology kullanılarak oynandı.

 
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 27-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 192

  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vodafone dan haberler
    Gönderim Zamanı: 06-Mart-13 Saat 00:19


vodofone internet biri adsl (KOÇ NET)ile birleşip yeni dönemde vodofone net olarak yoluna devam edecek VODOFONE İNTERNET
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Vodafone dan haberler
    Gönderim Zamanı: 08-Mart-13 Saat 20:11


Orjinalini yazan: merol

vodofone internet biri adsl (KOÇ NET)ile birleşip yeni dönemde vodofone net olarak yoluna devam edecek VODOFONE İNTERNET
Genel bilgilendirme için teşekkür ederiz
iyi forumlar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme