TIKLA ARA

D-Smart Fatura Sorgulama ve Borç Ödeme
Lütfen 8 haneli Abone No giriniz.

Abone No  : 
D-Smart Fatura Sorgulama ve Online Ödeme ile ilgili bilgiler

D-Smart fatura ve borç sorgulama işlemleri D-Smart online işlem merkezi üzerinden yapılmaktadır. Online işlem merkezine D-Smart üyelik kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. D-Smart online işlem merkezi şifresi ile giriş yaparak fatura ve borç sorgulayabilir, kredi kartı ile faturanızı ödeyebilirsiniz. D-Smart online işlem merkezine ilk kez giriş yapıyorsanız "İlk kez giriş yapıyorum" bağlantısına taklamanız gerekiyor. Bu bölümde sizden Smart kart numaranız ve interaktif portalda gözüken şifreniz istenmektedir. Smart kart D-Smart uydu alıcınızın önünde bulunmaktadır. İnteraktif portal şifrenizi de D-Smart kanal 400'de bulabilirsiniz. D-Smart müşteri numaranız faturanızın sol üst köşesinde bulunmaktadır. Faturanız yoksa, üye numaranızı “UYENO Smartkart numaranızı” ekleyip, 2850’ye sms göndererek veya D-Smart Müşteri Hizmetlerini (444 55 65) arayarak da öğrenebilirsiniz. D-Smart fatura ve borç sorgulamalarınızı müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İlk gelen D-Smart faturanızda, üye olduğunuz aydaki  günden ay sonuna kadar olan süre ile bir sonraki ay faturası bulunmaktadır.

Örneğin: 16 Temmuz'da abone oldunuz. İlk D-Smart faturanız 1 Eylül tarihinde çıkar. 16 Temmuz ile 31 Temmuz, 1 Ağustos ile 31 Ağustos aralığındaki dönemler ilk D-Smart faturasını kapsar.

Fatura Ödeme Talimatı

D-Smart faturalarınız için otomatik ödeme tailmatı da verebilirsiniz. Bunun için D-Smart müşteri hizmetlerini arayabilir veya D-Smart online işlemler merkezini kullanabilirsiniz.

Fatura Ödeme Kanalları

D-Smart faturalarınızı online işlemlerden ödeyebileceğiniz gibi başka bir çok kanaldan da ödeyebilirsiniz. D-Smart anlaşmalı bankalar, online işlem merkezinden, D-Smart müşteri hizmetlerinden ve D-Smart bayilerinden fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart Fatura Detayları

D-Smart faturanız da bulunan çeşitli kalemler ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

D-Smart Paket Bedeli: D-Smart faturanızda bulunan paket bedeli, almış olduğunuz hizmetin aylık bedelidir.

Kampanya indirimi: D-Smart'a taahhüt vererek ve bir kampanyadan yararlanarak üye olduysanız bu kalemde verilen indirim tutarlarını görebilirsiniz.

Gecikme Bedeli: Geçikme bedeli kalemi, D-smart faturanızı geç ödediğiniz zaman alınan ücrettir. D-Smart faturalarına uygulanan geçikme bedeli fazinin oranı %4'tür.

Gecikme Bildirim Bedeli: D-Smart faturalarının geç ödenmesi durumunda size yapılacak bildirimler için bildirim ücreti alınmaktadır. Geçikme bildirim ücretiyse 1TL'dir.

Gecikme Bildirim Ücreti: SMS, mektup vb. kanallar ile yapılan her türlü bildirim için  alınan ücrettir.

Kurulum Bedeli: D-Smart'a abone olurken binanızda mevcut bir çanak anten sistemi yoksa bireysel çanak anten kurulumu gerşekleştirilir. Bu kurulum hizmetini almışsanız faturanızda bu bedel kurulum bedeli olarak gözükür.

Uydu Alıcısı Bedeli: D-Smart uydu alıcısının taksitli veya toplam tutar şeklinde faturanıza yansılımasıdır.

Açma ve Kapama Bedeli: D-Smart faturanızı ödememeniz durumunda hizmetlerinizin kapanması ve faturalarınızı ödedeğiniz zaman hizmetinizin tekrar aktif olması durumun da faturaya yansıtılan tutardır.

Damga Vergisi: İlk D-Smart faturanızda, D-Smart Abonelik Sözleşmesi’nin üyeye ait nüshasına ilişkin Damga Vergisi tutarı da yer alır. Bu tutar, ilk faturayla üyeden tahsil edilerek -üye adına- Vergi Dairesine ödenir.

D-Smart Online İşlem Merkezi

D-Smart üyeliğiniz ile alakalı bir çok işleminizi D-Smart online işlem merkezinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Abonelik bilgilerinize erişebilir aynı zamanda fatura sorgulaması ve borç ödemeside yapabilirsiniz.
Etiketler: D-Smart Fatura Sorgulama, D-Smart Borç Sorgulama, D-Smart Online İşlem Merkezi, D-Smart Borç Öğrenme, D-Smart Fatura Öğrenme işlemlerini yapabilirsiniz.