D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > KANALLAR HAKKINDA YORUMLAR & BİLGİLER > Smart Spor HD & EuroSports HD &NBA TV HD & FIGHT BOX HD
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

ABD 2010 Açık tenis turnuvasında magazin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9277

Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ABD 2010 Açık tenis turnuvasında magazin
    Gönderim Zamanı: 12-Eylül-10 Saat 02:08

Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%204
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%205
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%206
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%2010
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%2014
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%2016
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%2025
Venüs%20Williams%20kıyafetiyle%20turnuvaya%20damgasını%20vurdu%20/%2029
Amerika'nın New York şehrinde düzenlenen ABD Açık Tenis Turnuvası tek bayanlar yarı final mücadelesinde Belçikalı raket Kim Clijsters, ABD'li raket Venus Williams'ı 4-6, 7-6 ve 6-4'lük setlerle 2-1 mağlup ederek adını finale yazdıran isim oldu.

2005 Amerika Açık'ın şampiyonu Clijsters, favori Grand Slam turnuvasında yolunu düzledi ve üst üste 20. galibiyetine imza atarak cumartesi gecesi oynanacak olan final mücadelesinde 7 numaralı raket Vera Zvonareva'nın rakibi oldu.

Bu sezonki Wimbledon Açık Tenis Turnuvası'nın finalisti olan Vera Zvonareva, turnuvanın 1 numaralı seribaşı raketi Danimarkalı Caroline Wozniacki'yi 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-0 mağlup ederek kendisinin ikinci Grand Slam Final başarınını elde etti.

Williams - Clijsters karşılaşmasının ilk setinde Amerikalı raket Venus Williams, Belçikalı rakibini baskın servislerini kullanarak bunalttı ve ilk seti 6-4 kazandı.

İkinci sette maçı kaybetme noktasına gelen 2 numaralı raket Kim Clijsters, savaşarak eforunu yükseltti ve sınır çizgilere doğru yaklaşarak Amerikalı rakibinin ser vuruşlarına karşılık verdi.

27 yaşındaki Belçikalı raket maçın ardından yaptığı açıklamada, "Sadece puan kazanmaya çalıştım ve imkanım olduğunu hissettiğim zaman bir adım ileri adım attım ve oyunu birazcık hızlandırmaya çalıştım" dedi.

Clijsters ve Williams, Belçikalı raketin Williams'ın 6. oyundaki servisini kırıp 4-2 öne geçmesinden önce ikinci setin başlarında birbirlerinin setlerini kırdılar. Clijsters, maçta 5-3 önde iken set için servis kullandı ve oyun sırası kendine iken hatalar zinciri oluşturunca set tiebreake uzadı.

Servislerinde çok etkili olan Venus Williams, birdenbire bu etkisini kaybetti ve servislerinde arka arkaya çift hatalar yapıp, 4 servisinin her birinde puan kaybedince tiebreakleri 7-2 kaybetti.

Maçın üçüncü setinde ise raketler tekrar birbirlerinin servislerini kırarlarken, Clijsters tekrar Amerikalı raket Venus Williams'ın servisini kırarak mücadele 5-4 öne geçen taraf oldu. Mücadelede 5-4 öne geçen Belçikalı raket topu yere değdirmeden havadan yaptığı etkili ve falsolu vuruşlarla Amerikalı raketin sol tarafına doğru vuruşlar yaparak sonuca gitti.

Maçı kazandıktan sonra açıklamalarda bulunan Belçikalı raket, "Tiebreaklerde çift hatalar yaptığı için sevindim. Güzel bir maç oynandı. Şartlar kolay değildi ama üst derecede bir tenis oynadığımızı düşünüyorum. Eğlenceli bir geceydi" şeklinde konuştu.

Venus Williams 2001 yılında Amerika Açık'ı 2. kez kazanırken, New York'ta 8 yıldır final kazanamıyor.

Sakatlığından dolayı ABD Açık'a katılamayan Serena Williams kardeşi Venus'ü yarı final maçında yalnız bırakmadı.

Sakatlığından dolayı daha önce Amerika Açık'a katılmayacağını açıklayan ve bu sebepten dolayı bu turnuvada yer almayan dünyanın 1 numaralı raketi Serena Williams, bu zorlu mücadelede kardeşi Venus Williams'ı yalnız bırakmadı ve tribündeki yerini alarak karşılaşmayı izleyenler arasında yer aldı. Serena Williams'ın maç esnasında makyajını tazelemesi de gözlerden kaçmadı

iyi akşamlar
Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 402

Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ABD 2010 Açık tenis turnuvasında magazin
    Gönderim Zamanı: 24-Aralık-15 Saat 12:15

2016 da ABD tenis turnuvasını seyretmek için hd yayın ve hd tv olması iyi olacak dsmart tüm kanallar hd olduğundan kullanıcılar zevkle seyrediyor olacak
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama