D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > KANALLAR HAKKINDA YORUMLAR & BİLGİLER > Smart Spor HD & EuroSports HD &NBA TV HD & FIGHT BOX HD
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 04-Nisan-10 Saat 19:38


2010 FİFA DÜNYA KUPASI NEREDE OYNANACAK?
Futbol da Son Gelişlmeler Büyük Tepki Var


FIFA 2010 Dünya Kupası’nın oynanacağı yer konusunda son kararını verdi… Dünya futbolunun patronu stat ve ulaşım sorunları ile eleştirilen Güney Afrika yerine yeni ülke belirledi mi? Detaylar aşağıda

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2010 Dünya Kupası’nın Güney Afrika’da yapılacağını tekrarladı.

Avrupa’nın çeşitli basın organlarında çıkan, Güney Afrika’nın bu kadar büyük bir organizasyona hazırlıklı olmadığı yönündeki Alınan Haberler üzerine bir açıklama yapan FIFA BAşkanı Sepp Blatter, dünya kupası finallerinin kesinlikle Güney Afrika’da yapılacağını bildirdi.

Blatter, geçen hafta İngiliz televizyonu BBC’ye verdiği demeçte, doğal bir afet, felaket olması durumunda dünya kupasının yerini değiştirebileceklerini, alternatifler arasında ABD, Japonya, İspanya, Meksika ve Avustralya olduğunu belirtmişti.

Malezya’nın başkennti Kuala Lumpur’da Asya Futbol Konfederasyonu’nun kongresine katılan Blatter, açıklamasını yineleyerek, ”Size şunu söyleyebilirim ki ancak doğal bir afet olması durumunda 2010 Dünya Kupası’nın yerini değiştirebiliriz. Bunun dışında bir değişiklik söz konusu olamaz. Bu konuda son sözü söyledim” dedi.

2004 yılında kupayı düzenleme hakkkını elde eden Güney Afrika, stat ve ulaşım imkanlarının yetersizliği, kupa için bu ülkeye geleceklerin konaklayacağı otellerin azlığı ve politik çekişmelerden dolayı eleştiriliyor.

North West Park Tourism firmasının yetkilisi Lalie Ngozi, ülke olarak FIFA'nın öngördüğü şekilde hazırlandıklarını belirterek, "Ülkemiz, konaklama, ulaşım ve tesis açısından kupaya en iyi şekilde hazırlandı. Birçok stadyum yapıldı. Halen yapımı süren tesisler var. Dünyanın birçok ülkesinden gelecek futbol severleri ağırlayacağımız için heyecanlıyız. Ayrıca, ülkemizde her türlü güvenlik önlemi alınmış durumda. Hükümetimiz, zaten en çok ödeneği güvenlik konusunda harcadı. Ülkemize gelecek olan

ziyaretçilerin hepsi çok güvenli bir ortamda maçları seyredebilecekler. Devlet başkanımızın bir numaralı önem verdiği konu, güvenlik. Dünya Kupası boyunca ülkemizde hiçbir güvenlik sorunu yaşanmayacaktır. Ülkemizde her şey hazır. Şu anda futbol severlerin biletlerini alıp, Güney Afrika'ya gelmelerini bekliyoruz" dedi.

Ngozi, konuşmasının ardından Güney Afrika'daki stadyumlarda büyük ilgi gören 'Vuvuzela' isimli çalgı aletiyle şov yaptı.

Güney Afrika'nın KwalaZulu-Natal şehrinin turizmcilerinden Thomas Mathibela da 2010 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Güneş Afrika, 2009 yılında Konfederasyon Kupası'na ev sahipliği yaparak bu konuda kendini kanıtlamıştı. Altyapısı, yolları, ulaşımıyla ne kadar güvenli bir ülke olduğunu gösterdi. Şimdi daha büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız için çok mutluyuz. Bütün dünyanın gözü ülkemizde olacak. Dünya Kupası'nın ardından Güney Afrika'ya

gelen turist sayısında da büyük bir artış olacağını umuyoruz" diye konuştu.

Güney Afrika standında futbol fotoğraflarının yanı sıra 2010 Dünya Kupası'nın maskotu "Zakumi" de ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 11-Nisan-10 Saat 14:15


FIFA%20Dünya%20Kupası%20Güney%20Afrika%202010%20Grup%20Kuraları%20%20Çekildi%202010 Güney Afrikada oynanacak Dünya kupasının sonuçları ve gelişmeler bu parağraftan devam edecek.
 
A Grubu: Güney Afrika , Meksika , Uruguay , Fransa
B Grubu: Arjantin , Güney Kore C. , Nijerya , Yunanistan
C Grubu: İngiltere , ABD , Cezayir , Slovenya
D Grubu: Almanya , Avustralya , Gana , Sırbistan
E Grubu: Hollanda , Japonya , Kamerun , Danimarka
F Grubu: İtalya , Yeni Zelanda , Paraguay , Slovakya
G Grubu: Brezilya , Kore DPR , Fil Dişi Sahilleri , Portekiz
H Grubu: İspanya , Honduras , Şili , İsviçre
1. Torba                      

Güney Afrika (CAF) 
Brezilya (CONBEMOL)
İspanya (UEFA)    
Hollanda (UEFA
İtalya (UEFA)  
Almanya (UEFA) 
Arjantin (CONBEMOL) 
İngiltere (UEFA)   

2. Torba

Meksika (CONCACAF)
ABD (CONCACAF)
Güney Kore (AFC)
Japonya (AFC)
Avustralya (CONCACAF)
Honduras (CONCACAF)
Yeni Zelanda (OFC)
Kuzey Kore (AFC)

3. Torba

Paraguay (CONBEMOL)
Şili (CONBEMOL)
Uruguay (CONBEMOL)
Kamerun (CAF)
Gana (CAF)
Fildişi Sahilleri (CAF)
Nijerya (CAF)
Cezayir (CAF)

4. Torba

Danimarka (UEFA)
Fransa (UEFA)
Yunanistan (UEFA)
Portekiz (UEFA)
Sırbistan (UEFA)
Slovakya (UEFA)
Slovenya (UEFA)
İsviçre (UEFA)
 
FIFA%202010%20Dünya%20Kupası%20Resimleri
iyi günler
 
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 13-Nisan-10 Saat 21:23


 
 
 
 
FIFA Dünya Kupası, Coca-Cola tarafından gerçekleştirilen "FIFA Dünya Kupası Turu" kapsamında bugün İstanbul'a geldi
 

Dünya Kupası Turu özel uçağıyla yunanistan'dan İstnbul Atatürk Havalianı'na getirilen kupaya, yaptığı gol sevinçleri ile Dünya Kupası tarihinin unutulmazları arasına giren ünlü Kamerunlu futbolcu Roger Milla da eşlik etti.

Dünya Kupası, 14 Nisan Çarşamba akşamı, Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Frayman Molinas ve FIFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik'in ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikle iş, por ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ile buluşacak. Kupa, 15 Nisan Perşembe günü ise Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi önünde düzenlenecek açık hava etkinliği ile İstanbl'daki futbolseverlerle de bir araya gelecek. Sporseverler, Coca-Cola tarafından kurulan özel çadırda çeşitli futbol oyunlarına katılma, özel sergiyi gezme ve FIFA Dünya Kupası Güney Afrika 2010 Finali'nde kazanan takımın kaldıracağı FIFA Dünya Kupası ile hatıra fotoğrafı çektirme şansı da elde edecek.

COCA-COLA'NIN DÜZENLEDİĞİ FIFA DÜNYA KUPASI TURU GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK KUPA TURU

Coca-Cola'nın FIFA Dünya Kupası Güney Afrika 2010 kapsamında düzenlediği FIFA Dünya Kupası Turu, gelmiş geçmiş en büyük kupa turu olarak biliniyor. FIFA Dünya Kupası Turu ile 18 karat altından yapılmış orijinal FIFA Dünya Kupası tüm dünyada 84 ülkeden 92 şehri ziyaret ediyor, 138.902 km yol kat ediyor. Türkiye, FIFA Dünya Kupası Turu'nda 78. ülke olarak yer alıyor

Dünya%20Kupası%20İstanbulda 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
click%20to%20zoom
iyi akşamlar.
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 28-Nisan-10 Saat 23:52


Güney%20Afrikalı%20futbolsever
G.Afrikalılar Dünya Kupası biletleri için gece boyunca bekledi
2010 Dünya Kupası'nda satılamayan 500 bin bileti alabilmek için binlerce Güney Afrikalı futbolsever dün gece süpermarketler ve alışveriş merkezlerinde kurtuğa girdi.

FIFA, Kupa kapsamındaki karşılaşmalara bilet satışının yalnızca İnternet üzerinden veya kurayla yapılması kuralından dün vazgeçmişti.

Dünya Kupası maçlarının tümü ve 11 Temmuz'da Johannesburg'da yapılacak final karşılaşması için bilet bulabilmek hala mümkün.

Cape Town'un merkezindeki bir kuyrukta, 64 yaşında bir erkek kriz geçirerek öldü.

Güney Afrikalı futbolseverler dün öğleden sonradan beri bilet kuyruklarında bekliyor.

BBC'nin Afrika muhabiri Andrew Harding, Johannesburg'un kuzeyindeki Sandton'da futbolseverlerin gece kamp kurduğunu ve coşkulu manzaralara tanık olunduğunu bildiriyor.

İşe gitmeyip bilet kuyruğuna girdiği için adını vermek istemeyen bir Sowetolu, "En son Mandela için oy vermek üzere beklerken böyle bir kuyruğa girmiştim." dedi.

BBC'nin Spor muhabiri Gordon Farquhar, FIFA'nın bilet veri tabanında çıkan sorun yüzünden, kuyruklarda çok uzun süreyle beklemek gerektiğini bildiriyor.

Güney Afrikalıların çoğu, ilk bilet satışı uygulamasından şikayetçiydi. Dünya Kupası biletleri, ya FIFA'nın İnternet sayfası üzerinden ya da yerel banka şubelerinde, karmaşık bir kura sistemiyle satılıyordu. Bu da İnternet erişimi olmayan, kredi kartına sahip bulunmayan ve aylar öncesinden bilet alabilecek oarası olmayan insanları Kupa maçlarını izleme olanağından yoksun bırakıyordu.

2010 Dünya Kupası başkanı Danny Jordaan, "Bu yeni girişimden çok memnunuz. Bilet satışı süreci herkes için kolaylaştırılmış oluyor." dedi.

FIFA, 11 Haziran'da başlayacak olan Dünya Kupası karşılaşmaları için şimdiye dek 2,2 milyon bilet satılmış olduğunu açıkladı.

Yerel halka ayrılan özel kategorideki biletlerin fiyatı 145 rand (29 TL) iken, daha iyi yerler için ayrılan kategorilerde fiyatlar hızla yükseliyor. Birinci tur grup maçlarından sonra, final maçında en iyi yerlerin bilet fiyatları 6582 randa (1327TL) kadar yükseliyor.

Güney Afrika'da düzenlenecek 2010 Dünya Kupası'nın resmi sponsoru Adidas firması, final maçı için özel üretilen resmi top 'Jo'bulani'yi görkemli törenle tanıttı. İşte tophun özellikleri ve adının anlamı:
 

Almanya'nın Herzogenaurach kentinde dün yapılan tanıtıma, Güney Afrika milli takımı oyuncuları, takımın teknik direktörü Carlos Alberto Parreira ve efsanevi Alman futbolcu Franz Beckenbauer de katıldı.

Jo'bulani, dünya kupası maçları için üretilen Jabulani modelinin altın rengi desenli özel bir versiyonu. İsmini, 'Altın Şehir' lakaplı Güney Afrika başkenti Johannesburg'dan alan top üzerinde, yerel unsurların ilham verdiği desenler kullanıldı. Jo'bulani'ye hakim olan renk; altın sarısı.

Adidas'tan yapılan açıklamaya göre, yeni 'Grip'n'Groove' (Tutuş ve çizgi) teknolojisiyle üretilen top, vurulduğunda olağanüstü derecede sabit bir uçuş ve bütün şartlarda üstün bir hakimiyet ayrıcalığı tanıyor. Tamamen yeni 8 termal kalıplı 3-D panellerin, kusursuz bir yuvarlaklık kazandırdığı belirtiliyor.

Alman firma, Jo'bulani ile ikinci kez bir dünya kupası finalinin topunu üretmiş oluyor. Adidas, daha önce 2006 Almanya Dünya Kupası'nın 9 Temmuz 2006'da oynanan finali için 'Teamgeist Berlin'i üretmişti. Jo'bulani, bugünden itibaren bütün dünyada satışa sunuluyor.

JO'BULANİ NE ANLAMA GELİYOR?

Jo'bulani'ye ilham veren Jabulani ise, 2010 Dünya Kupası öncesinde, 2009 Dünya Kulüpler Kupası ve 2010 Afrika Uluslar Kupası'nda turnuva topu olarak kullanılmıştı. Jabulani, Zulu dilinde 'Kutlamak' anlamına geliyor

İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
İşte%202010%20Dünya%20Kupasının%20resmi%20topu
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-10 Saat 18:05


Beckham, gözünü antrenörlüğe dikti

Sakatlığı sebebiyle Dünya Kupası'nda oynayamayacak olan Beckham, ülkesine destek olabilmek için her yolu deniyor.

LA Galaxy'nin İngiliz yıldızı David Beckham, 2010 Dünya Kupası'nda milli takımda antrenör olarak görev alabilmek için teknik direktör Fabio Capello'yu ikna etmeye çalışıyor.

Konuyla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beckham, "Teknik direktörümüzle ve yardımcısı Baldini ile konuyu görüştüm. Takımın bir parçası olmak ve arkadaşlarıma destek olmak istiyorum. Bana verecekleri herhangi bir görevi seve seve kabul ederim. Sakatlık sürecim olumlu yönde devam ediyor. Umarım turnuva boyunca takımın bir parçası olmayı başarırım" ifadelerini kullandı.

35 yaşındaki Beckham, kiralık olarak formasını giydiği Milan ile Mart ayında çıktığı bir lig maçında aşil tendonunundan sakatlanmıştı

İşte Fransa'nın yeni hocası!

Bordeaux'yla yolları ayrılan Laurent Blanc, Dünya Kupası'nın ardından Fransa Milli Takımı'nı çalıştıracak.

Fransa Milli Takımı'nda değişim günü yaklaşıyor. Bordeaux Teknik Direktörlüğü görevinden ayrılan Laurent Blanc'ın, Dünya Kupası bitiminde Fransa'yı çalıştıracağı kesinleşti. Başka bir deyişle Fransa Milli Takımı'nın bugünkü hocası Raymond Domenech, takımın başında son günlerini geçiriyor.

Bordeaux Kulübü'nün resmî internet sitesinden bugün yapılan açıklamada, sözleşmesi 2011 yılında dolacak olan Blanc'ın, takımın başında tutulmak istendiği; ancak ünlü teknik adamın, Fransa Futbol Federasyonu'yla, Milli Takım'ı çalıştırmak üzere anlaşması nedeniyle mukavelenin karşılıklı olarak feshedildiği duyuruldu.

2007 yılından bu yana Bordeaux'yu çalıştıran Blanc'ın adı daha önce Türk takımlarıyla da geçmişti.

Raymond Domenech'se 2004 yılından bu yana Fransa Milli Takımı'nın başında bulunuyor.

Alex'e ve Kaka'ya hayranım"

Brezilya'nın son model incilerinden Ganso, gençliğinden bu yana Fenerbahçeli Alex'e hayran olduğunu söyledi.

En yeni Samba yıldızından Alex de Souza'ya övgü geldi. Santos takımında çok parlak bir sezon geçiren ve Bayern Münih, Inter ve Real Madrid'in de aralarında bulunduğu birçok dev kulübü peşinden koşturan Ganso, Alex hayranı olduğunu açıkladı.

ESPN'e konuşan Ganso, sözü idollerinden açarak, "Kariyerimin başlangıcında Fenerbahçeli Alex'ten ilhâm aldım. Hâlâ da hayranıyım. Ayrıca tabii Kaka'ya da çok hayranım" şeklinde konuştu.

Ganso ya da tam adıyla Paulo Henrique Chagas de Lima, 2005 yılında geldiği Santos''un genç takımında yetiştikten sonra artık A takıma yükseldi. Alex de Souza'nın mevkiinde ve onun tarzına yakın bir futbol oynayan Ganso, Güney Afrika'daki Dünya Kupası kadrosuna alınmamasınıysa "Şoke oldum" ifadesiyle karşıladı.

Capello: "Rooney doğuştan lider"

İtalyan teknik adama göre Wayne Rooney, Premier Lig'in en iyisi...

İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Fabio Capello, Wayne Rooney'ye övgüler yağdırdı.

Capello yaptığı açıklamalarda 24 yaşındaki golcü futbolcunun 2010 Dünya Kupası'na damga vuracağını ve İngiltere'nin başarasında büyük rol oyanayacağına inandığını belirtti.

The Mirror'a konuşan deneyimli teknik adam, "Bana göre Rooney, Premier Lig'in en iyi oyuncusu. Onun çok iyi biliyorum. Onun dinlenmeye ikna etmek çok zor. İnanılmaz çalışkan bir oyuncu ve müthiş bir profesyonel" dedi.

Rooney'nin doğuştan gelen liderlik özelliklerine sahip olduğunu dile getiren Capello, "Takım arkadaşlarını ve taraftarını ateşleyebilen bir yapıya sahip. Dünya Kupası'nda bizim için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösterecektir. Futbolcu özelliklerinin yanı sıra insani özellikleri de çok üst seviyede" diye konuştu.

Maradona: "Hiç pişman değilim"

Cambiasso ve Zanetti'yi kadroya almadığı için eleştirilen El Diego, pişmanlık duymadığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde 2010 Dünya Kupası için açıkladığı 30 kişilik kadroyla tüm kamuoyunu şaşırtan Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Diego Maradona, eleştirilere cevap verdi.

Radio Del Plata'ya konuşan El Diego, "Cambiasso'yu ve Zanetti'yi kadroya almamama bu kadar şaşıracağınızı tahmin etmiyordum. Bu uzun zaman önce aldığım bir karardı. Bu kararımdan ötürü pişmanlık duymuyorum. Tek üzüldüğüm nokta Fernando Gago'nun kadroya girememesi oldu. Ama o da uzun süredir kendi takımında forma giyemiyor. Bu yüzden Gago'yu kadroya almadım. Uzun süredir üzerinde çalıştığım bir kadro oluşturdum. Başarılı olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

2008 yılının ekim ayından bu yana Arjantin'i çalıştıran Maradona, 2010 Dünya Kupası eleme grupları boyunca 100 farklı oyuncuyu kadroya çağırmıştı.

iyi tatiller
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-10 Saat 18:04


Mesut kendini geliştirmeli

Almanya'nın efsane futbolcusu Franz Beckenbauer, sakatlanan Almanya Milli Takımı kaptanı Michael Ballack'ın yerinin doldurmasının zor olduğunu vurgulayarak, "Şimdi bizim takıma 11 kaptan gerekiyor" dedi.

 

Güney Afrika'da 10 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası'nda Ballack'ın eksikliğini diğer futbolcuların kapatmasını isteyen Kayzer lakaplı Beckenbauer, "Şimdi takımdaki diğer futbolculara biraz daha fazla iş düşüyor. Biraz daha çok çalışıp performanslarının yüzdesini daha da artırıp, katkı yapması gerekir. Zira bizim takım kaptanının yerine 11 kaptan sahada mücadele etmelidir" diye konuştu.

Kardeşi Almanya A Milli Takım aday kadrosunda olan Kevin-Prince Boateng'in sürekli olarak hareketleri, futbolu ve yaptığı faullerle negaif olarak manşetlerden düşmediğini belirten Beckenbauer, "Boateng'i Almanya takımalarının kadrosunda göreceğimizi sanmıyorum. Zira Kevin-Prince Boateng, Borussia Dortmund forması taşırken de Miroslav Klose'nin baldırılarını yaralamıştı. Klose uzun bir süre top oynayamamıştı" dedi.

Almanya'nın haftalık Focus dergisine konuşan 64 yaşındaki futbol ilahı Beckenbauer, kendisinin futbol oynadığı devirde olsaydı bu futbolcunun cezasını mutlaka çekeceğini söyledi. "Biz oynarken de bu tipte oyuncular bulunuyordu. Ama bizim takımda o zaman buna gerekli cevabı verecek futbolcu arkadaşlarımız vardı" diyerek sözlerini sürdüren Beckenbauer, Gana ile oynananacak ilk maçın çok enteresan olacağını söyledi.

Beckenbauer, Almanya'yı son dört takım arasında göreceğini de iddia etti. Mesut Özil'in çok yetenekli bir futbolcu olduğunun altını çizen Franz Beckenbauer, "Mesut, Almanya Kupası maçında kendisinden bekleneni veremedi. Mesut çok şeyler daha öğrenmeli. Özellikle fizik gücünü nasıl kullanabileceğini ve maçlara kendisini beyinsel olarak daha da iyi hazırlaması için geliştirmeledir" diye açıklama yaptı.

Arjantin'de sürpriz yok

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Diego Armando Maradona, Dünya Kupası resmi listesini açıkladı.

 

Fabricio Collocini ve Ezequiel Lavezzi, Maradona'nın listesinden çıkarılan iki isim olurken, 30 yaşındaki Colonlu oyuncu Ariel Garce ve Fiorentinalı 25 yaşındaki oyuncu Mario Bolatti listenin sürpriz isimleri oldu. 30 kişilik listede adları geçen Juan Manuel Insaurralde, Juan Mercier, José Sosa, Jesús Dátolo, Sebastian Blanco tangocuların son listesinde yer alamadılar. Maradona'nın Juan Mercier ile Mario Bolatti arasında seçim yapmakta bir hayli zorlandığı söyleniyor.

Maradona'nın isimlerini belirlediği 23 futbolcu, 24 Mayıs'ta oynanacak Arjantin-Kanada maçı hazırlıklarına 20 Mayıs itibariyle başlayacak. Interli oyuncular Martin Demichelis, Walter Samuel ve Diego Milito, 22 Mayıs'ta oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı kadrosunda oldukları için Kanada maçında oynayamacaklar.

Dünya Kupası'ndaki ilk sınavını 12 Haziran günü Nijerya karşısında verecek olan Arjantin Milli Takımı, 17 Haziran'da Güney Kore ve 22 Haziran'da Yunanistan karşısında ter dökecek.

Maradona'nın 23 kişilik oyuncu listesi şöyle:

Kaleciler: Sergio Romero (Az Alkmaar), Mariano Andujar (Catania) ve Diego Pozo (Colon)

Defans oyuncuları: Nicolás Otamendi (Velez Sarsfield), Clemente Rodríguez (Estudiantes), Martín Demichelis (Bayern Munich), Walter Samuel (Inter), Gabriel Heinze (Olympique Marseille), Nicolás Burdisso (Roma) ve Ariel Garcé (Colon)

Orta Saha Oyuncuları: Javier Mascherano (Liverpool), Jonás Gutiérrez (Newcastle), Juan Sebastián Verón (Estudiantes), Angel Di María (Benfica), Maximiliano Rodríguez (Liverpool), Javier Pastore (Palermo) ve Mario Bolatti (Florentina).

Forvet Oyuncuları: Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuaín (Real Madrid), Diego Milito(Inter), Carlos Tevez (Manchester City), Sergio Agüero (Atletico Madrid) ve Martín Palermo (Boca Juniors).

iyi günler
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-10 Saat 18:58


2010 dünya kupası Afrikaya doğru rotamızla gelişmeler buradan aktarılırken güncel seramonide sizleri an ve an bildireceğiz fakat D-smart platformundan yansıyan canlı yayınlar sizleri dünya kupasınının derinliklerine görtürecektir.

Çalım%20ustası
click%20to%20zoom
 
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-10 Saat 21:44


2010 FİFA Dünya kupası Güney Afrika futbol şölenine

Thumbs%20Up 14 gün kaldı
 
Canlı yayınlar D-SMART PLATFORMUNDA yayındadır.
 
TRT%20HD.jpg
Anasayfa
 
Keyifli seyirler
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-10 Saat 23:59


2010 FİFA Dünya kupası Güney Afrika futbol şölenine

Thumbs%20Up 12 gün kaldı

 

Canlı yayınlar D-SMART PLATFORMUNDA yayındadır.
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Futbol Kupasında gelişmeler.....
    Gönderim Zamanı: 01-Haziran-10 Saat 22:46


2010 FİFA Dünya kupası Güney Afrika futbol şölenine

Thumbs%20Up 10gün kaldı

 

Canlı yayınlar D-SMART PLATFORMUNDA yayındadır.

FUTBOL BAYRAMINA

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme