D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > KANALLAR HAKKINDA YORUMLAR & BİLGİLER > Smart Spor HD & EuroSports HD &NBA TV HD & FIGHT BOX HD
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8850

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da
    Gönderim Zamanı: 02-Eylül-10 Saat 23:43


2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da  
 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 2010 yılında Antalya'da düzenlenecek Dünya Halter Şampiyonası'na her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Akaydın'ı makamında ziyaret etti. Antalya'da yapılacak olan 2010 Dünya Halter Şampiyonası nedeniyle incelemelerde bulunmak için kente geldiklerini dile getiren Akkuş, şampiyonanın büyük önem taşıdığını söyledi.

Organizasyonun kusursuz geçmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Akkuş, Akaydın'a bilgi verdi. Hasan Akkuş, ''Antalya uluslararası bir platformda dünyaca ünlü birçok sporcuyu ağırlayacak. Türkiye'nin tanıtımı adına güzel bir sınav verecek. Tüm misafirperverliğimizle konuklarımızı ağırlayacağız. Bundan şüphe duymuyorum'' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın da, Akkuş'a teşekkür etti. Türkiye'de halterin son yıllarda yükselen bir grafik çizdiğini vurgulayan Akaydın, bunun mutluluk verici olduğunu kaydetti. Antalya'da 2010 yılının Ekim ayında gerçekleşecek olan Dünya Halter Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyacağını dile getiren Akaydın, ''Büyükşehir Belediyesi olarak organizasyona her türlü desteği seve seve vereceğiz'' dedi.

Akaydın daha sonra ziyaret anısına Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş'a plaket sundu.

 
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8850

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da
    Gönderim Zamanı: 05-Eylül-10 Saat 23:02


Dünya rekoru bekleniyor!
Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, Dünya Halter Şampiyonası'nda milli halterciler Sibel Özkan ve Nurcan Taylan'dan dünya rekoru beklediklerini söyledi.
05/09/10 14:14

Zeki Türkeş, 13-27 Eylül tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenecek Dünya Halter Şampiyonası'nın, aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatları'na baraj niteliği taşıdığı için önemli olduğunu vurguladı.

Şampiyonaya, 100 ülkenin katılmasını beklediklerini ifade eden Zeki Türkeş, bu organizasyonun, Türkiye'nin tanıtımı için de önem taşıdığına dikkati çekti.

Organizasyon sürecinin sorunsuz devam ettiğini söyleyen Türkeş, ''Zamanlamaya uyuyoruz. Bir ara parasal sorunlarımız oldu, ancak TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül duruma el attı. Sorunumuzla yakından ilgileniyorlar'' diye konuştu.

ÖZKAN VE TAYLAN'DAN DÜNYA REKORU BEKLENTİSİ
Zeki Türkeş, erkek milli takımının Isparta'da, bayan milli takımının da Konya'da hazırlıklarını sürdürdüğünü hatırlattı. Hem erkeklerin, hem de bayanların şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Halter Federasyonu Asbaşkanı, Erol Bilgin, Mete Binay ve İzzet İnce'den madalya beklediklerini söyledi.

Bayanlarda, özellikle Sibel Özkan ve Nurcan Taylan'dan madalyanın yanı sıra dünya rekoru da beklediklerini dile getiren Türkeş, ''Durumları çok çok iyi. Ciddi bir sakatlık olmazsa dünya rekoru gelir. Ayrıca, Aylin Daşdemir ve Sibel Şimşek'ten de madalya beklentimiz var'' dedi.

Türkeş, madalya sıralamasında ilk 3'e girmeyi hedeflediklerini belirterek, ''Türkiye, ev sahibi avantajını kullanmak istiyor. Antalya halkından ilgi ve destek bekliyoruz. Türk halkının, Dünya Basketbol Şampiyonası'na gösterdiği ilgiyi, halterde de istiyoruz'' dedi.

Dünya Halter Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takım şöyle:
Erkekler: Gökhan Kılıç (56 kilo), Bünyamin Sezer, Erol Bilgin (62 kilo), Mete Binay (69 kilo), Samet Keleş (77 kilo), İzzet İnce (85 kilo), Semih Yağcı (77 kilo), Hakan Yılmaz ( 105 kilo)

Bayanlar: Nurcan Taylan, Sibel Özkan (48 kilo), Aylin Daşdemir (53 kilo), Sibel Şimşek (63 kilo), Bedia Tunadağ (58 kilo), Hatice Yılmaz (69 kilo), Ümmühan Uçar ( 70 kilo).

iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8850

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da
    Gönderim Zamanı: 17-Eylül-10 Saat 22:17


Halter'de start verildi!
Dünya Halter Şampiyonası'nda müsabakalar başladı.
17/09/10 12:57

Antalya Expo Center'da düzenlenen şampiyonanın ilk gününde bayanlar 48 ve 53, erkekler 56 kiloda podyuma çıkıyor. Şampiyonanın ilk mücadelesi bayanlar 48 kilo C grubunda yapıldı.

Bu grupta, Güney Afrika'dan Portia Vries, koparmada 67 kilo, silkmede 90 kilo ile en yüksek ağırlıkları kaldırdı. Vries, toplamda 158 kilo ile grubunda ilk sırayı aldı.

Şampiyona bugün bayanlar 53 ve erkekler 56 kiloda C gruplarındaki mücadelelerle sürecek.

48 kilo A grubunda ise akşam seansında, Bayan Milli Takımı'ndan Nurcan Taylan ile Sibel Özkan podyuma çıkarak madalya arayacak.

Nurcan Taylan'a 3 altın madalya
Halter Bayan Milli Takımından Nurcan Taylan, 48 kiloda koparmada 93 kilo kaldırarak dünya şampiyonu oldu.

Antalya Expo Center'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonasının ilk gününde 48 kiloda podyuma çıkan Nurcan Taylan ve Sibel Özkan altın ve gümüş madalya için birbirleriyle yarıştı.

Nurcan Taylan birinci hakkında 90 kilo kaldırarak altın ya da gümüş madalya almayı garantiledi. İkinci hakkında 93 kilo ağırlığı kaldırarak koparmada altın madalya kazanan Taylan, üçüncü hakkında 99 kilo ile dünya rekoru denedi.

Taylan'ın üçüncü hakkındaki rekor denemesi başarısız olsa da salonda sevinç gösterileriyle karşılandı.

Aynı kiloda yarışan diğer milli sporcu Sibel Özkan, ilk hakkında 87 kiloyu kaldırdı. İkinci hakkında 90 kiloyu kaldırmayı başaran Özkan, üçüncü hakkında 93 kilo ağırlığı kaldıramayarak gümüş madalya kazandı.

Çin'den Yuan Tian da müsabakada bronz madalya kazanırken, kendisine ait genç bayanlar dünya rekorunu iki kere kırdı. Tian, koparmada ilk hakkında 82 kilo kaldırırken, ikinci hakkında 86 kilo ağırlığını kaldırarak kendisine ait 85 kiloluk rekoru kırmış oldu. Tian, üçüncü hakkında 88 kilo kaldırarak ikinci kez genç bayanlar dünya rekorunu kırdı.

Bu arada, müsabaka sırasında Polonya'dan Marzena Karpinska'nın ikinci denemesi sırasında 83 kilo ağırlığındaki halter, sporcunun elinden düşerek podyumdan aşağı yuvarlandı.

 
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8850

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da
    Gönderim Zamanı: 19-Eylül-10 Saat 17:45


Aylin'den iki gümüş, bir bronz!
Dünya Halter Şampiyonası'nda 53 kiloda yarışan Aylin Daşdelen, silkme ve toplamda gümüş, koparmada ise bronz madalya kazandı.
18/09/10 17:34

Antalya Expo Center'da süren müsabakaların ikinci gününde 53 kiloda yarışan Aylin Daşdelen, koparmada 90 kilo ile bronz madalya kazanmasının ardından silkme mücadelesi için podyuma çıktı.

İlk hakkında 115, ikinci hakkında 117 kilo kaldıran Aylin Daşdelen, üçüncü ve son hakkında 121 kilo kaldırdı. Milli sporcu, kendisinden sonra podyuma çıkan Çinli Xiaoting Chen'in 122 kiloda başarılı olması üzerine altın madalyayı kaçırdı.

Koparmada 90, silkmede 121 kilo kaldıran Daşdelen, toplamda da 211 kilo ağırlığa ulaşarak, dünya ikincisi oldu. Daşdelen, şampiyonayı 2 gümüş, 1 bronz madalya ile tamamladı.

Silkmede 122 kilo ağırlığı kaldırarak altın madalya kazanan Çinli Xiaoting Chen, toplamda da 222 kilo ile dünya şampiyonu oldu. Silkmede Japon Hiromi Miyake 113; toplamda ise Dominik Cumhuriyeti'nden Yuderqui Contreras 206 kilo ile bronz madalya kazandı.

Halterde tarih yazdık!
Antalya'da duzenlenen Dunya Halter Sampiyonasinda 48 kilo koparmada podyuma cikan Nurcan Taylan altın, Sibel Özkan ise gümüş madalya kazandı.
Çin madalyaları topladı!
Dünya Halter Şampiyonası'nda erkekler 56 kiloda madalyalar sahiplerini buldu.
18/09/10 21:02

Antalya Expo Center'da süren müsabakalarda 56 kilo koparmada Çin'den 132 kilo kaldıran Jingbiao Wu altın madalya kazanırken, 130 kilo ile Kuzey Kore'den Kum Chol Cha gümüş, 127 kilo ile Çin'den Qingquan Long bronz madalya aldı.

Silkmede Çin'den Qingquan Long 161 kilo ile altın madalya kazanırken, aynı ülkeden 160 kilo ağırlığı kaldıran Jingbiao Wu gümüş, 152 kiloyu kaldıran Kolombiya'dan Carlos Berna da bronz madalyanın sahibi oldu.

Toplamda ise Çinli sporculardan 292 kilo ağırlık kaldıran Jingbiao Wu altın, 288 kiloya ulaşan Qingquan Long gümüş, 280 kilo ile Kuzey Kore'den Kum Chol Cha bronz madalya aldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 29-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 350

  Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da
    Gönderim Zamanı: 24-Aralık-15 Saat 12:07


halterde bu yıllar gerçekten dünyada ismimizin duyurduğumuz yıl olarak tarihe geçti 2016 da aynı başarıyı yakalaya bilir mıyız acaba?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme