D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > KANALLAR HAKKINDA YORUMLAR & BİLGİLER > Smart Spor HD & EuroSports HD &NBA TV HD & FIGHT BOX HD
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

2010 FIBA Dünya Şampiyonasında MAGAZİN

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8850

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 FIBA Dünya Şampiyonasında MAGAZİN
    Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-10 Saat 23:13


 
BÜYÜK%20HEYECANA%20SAYILI%20GÜNLER%20KALDI
 
Ülkemizde düzenlenecek olan Türk spor tarihinin en büyük organizasyonu, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ilk hava atışının yapılmasına sadece 50 gün kaldı. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na evsahipliği hakkının kazanıldığı 2004 yılından itibaren bugüne dek yapılmış en iyi şampiyonayı yapmak için kollarını sıvayan Türkiye Basketbol Federasyonu ve Yerel Organizasyon Komitesi, bu süre zarfında ortaya koyduğu çalışmalar ve projeler ile konuya ne kadar önem verdiğini defalarca gösterdi.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın başlamasına tam bir yıl kala Ankara’da düzenlenen basın toplantısında bilet satışları ve “Toplanıyoruz” kampanyasının startı verilmişti. Yerel Organizasyon Komitesi, şampiyonanın başlama tarihi yaklaştıkça tanıtım kampanyalarına hız verirken, şampiyonanın başlamasına 150 gün kala start verdiği “Dev Buluşma” adlı kampanya ile de tüm dikkatleri 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın üzerine çekmeyi hedefledi. Dünyaca ünlü basketbol yıldızları ile Türkiye’nin en ünlü mekânlarını bir araya getiren reklam kampanyası 14 farklı dile çevrilirken, Türkiye ile birlikte toplam 24 ülkede basketbolseverlerin beğenisine sunuldu.

Lansmanının yapıldığı ilk günden itibaren özellikle internette büyük beğeni ile karşılanan reklam kampanyası, halen şehirlerdeki reklam panoları, üstgeçitler, posterler ve dev ekranlarda 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın tanıtımını yapıyor.

Aradan geçen 100 günde hazırlıklar anlamında önemli mesafeler kaydedilirken, özellikle şampiyona ile ilgili en büyük sıkıntılardan biri olarak nitelendirilen salon inşaatları da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediyeleri’nin kıymetli katkıları ile tamamlanmıştır.

Şampiyona öncesinde inşası biten salonların durumunun görülmesi amacıyla İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu ve Ankara Spor Salonu’nda bir dizi test organizasyonu düzenlenmiş ve bu testler önemli aksaklıklar olmadan tamamlanmıştır.
 
İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen TB2L Yükselme Grubu maçları yaklaşık 10 bin basketbolseveri ağırlarken, Ankara Spor Salonu’nu da Uluslararası Turgut Atakol Basketbol Turnuvası’nda da ilk önemli sınavını vermiştir. Bu iki organizasyonla salonlar basketbol ve sportif anlamda tam anlamıyla test edilmiştir.

Her iki salonun altyapı, ulaşım, otopark yeterliliği, giriş-çıkışlar vb gibi detayları ise yine Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri tarafından düzenlenen Türkçe Olimpiyatları ile test edildi. Türkçe Olimpiyatları süresince Ankara Spor Salonu yaklaşık 12 bin ve Sinan Erdem Spor Salonu da yaklaşık 16 bin kişiye evsahipliği yapmış ve böylesine büyük bir organizasyonu her iki salonda büyük bir başarı ile tamamlamıştır.

Şampiyonanın grup maçlarına evsahipliği yapacak diğer salonlardaki iyileştirme ve yenileştirme çalışmaları da son hızıyla devam ederken, TBF ve Yerel Organizasyon Komitesi çalışanları, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nı, sadece Türk spor tarihinin en büyük organizasyonu olarak değil, ülke tanıtımı için de büyük bir fırsat olarak değerlendirerek çalışmalarına bu bilinçle devam etmektedir.
 
 
Vuvuzela'ya rakip!
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Dünya Basketbol Şampiyonası'nda, '''ORAN davulu''nu görücüye çıkaracak.
10/07/10 11:41

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Güney Afrika'da oynanan Dünya Futbol Şampiyonası maçlarında kullanılan yöresel çalgı ''Vuvuzela''ya karşı, 28 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de yapılacak olan Dünya Basketbol Şampiyonası'nda, '''ORAN davulu''nu görücüye çıkaracak.

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yrd. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ajans olarak en önemli amaçlarının, 3 ilin birlikte kalkınmalarını sağlayacak uygun stratejiler geliştirmek olduğunu söyledi.

"SEMBOLÜMÜZ YAPMAYA KARAR VERDİK"
Palancıoğlu, ajansın amaç ve çalışmalarını tanıtmak için bir proje geliştirdiklerini belirterek, ''Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyuncaklarından olan 'boncuklu davul'u sembolümüz yapmaya karar verdik'' dedi.

Sivaslı bir çiftin odun parçasını işleyerek yaptıkları küçük davulları, Dünya Basketbol Şampiyonası'nda sporseverlerin beğenisine sunacaklarını ve Basketbol Federasyonu'nun izin vermesi halinde, maçlarda tezahürat amaçlı kullanmak istediklerini kaydeden Palancıoğlu, ''Maçlarda kullanılmasına izin alamazsak da, davulumuzu gelen misafirlerimize dağıtacağız. Böylece, ülkemizde yapılacak şampiyonayla, spor kamuoyuna ORAN davulumuzu kazandırmış olmakla birlikte, bölge ekonomisine yatırım yapılması için de bir başlangıç noktası teşkil edecek'' diye konuştu.

Palancıoğlu, Güney Afrika'da yapılan Futbol Dünya Şampiyonası'nda, yöresel bir çalgı olan 'Vuvuzela'nın ön plana çıktığını ve çıkardığı sesle, turnuva başlamadan önce tartışma konusu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Çok uzun bir zamandır Afrika ülkelerindeki halk tarafından bilinen ve kullanılan yöresel bir çalgı, şampiyona sayesinde bütün dünya tarafından tanınır hale geldi. Afrika ülkelerinin tanıtımı anlamında da çok büyük bir misyon üstlendi. Öyle ki, Kayseri'de bile çeşitli kampanyalar ya da tanıtımlarda vuvuzela dağıtılmaya başladı. Biz de geleneksel oyuncaklarımızdan olan ve odun parçasının işlenerek elde edilen boncuklu davulu yeniden gündeme getirmek istiyoruz. Böylece bölgeye yatırımın başlangıç vuruşunu da yapacağız.''

''VUVUZELA GİBİ KULLANIMI ZOR DA DEĞİL''
Sivaslı bir çiftin yaptığı küçük davulun tamamen ahşap olduğunu ve sentetik hiçbir maddenin kullanılmadığını kaydeden Palancıoğlu, şöyle devam etti:

''Davulumuzun çapı 6 santimetre ve ortasında 15 santimetre uzunluğunda bir sapı bulunuyor. Davulun her iki yanında ise iplere bağlanan birer boncuk yer alıyor. Sapından tutulan ve küçük bir hareketle sağa ve sola döndürülen davul, müthiş ses çıkarıyor. Vuvuzela gibi kullanımı zor da değil. Davul, aynı zamanda tezahürat sırasında tempolu ve ahenkli çalmaya da müsait. Bu özelliğiyle davulumuz, vuvuzelada olduğu gibi, düzensiz ses çıkardığı yönündeki eleştirilere maruz kalmayacaktır. Karşılaşmaların oynanacağı salonda davulumuz hep birlikte çalındığı zaman, müthiş bir atmosfer oluşacağını düşünüyoruz.''

Davulun isminin ne olduğunu sorduğumuzda ise Palancıoğlu, ''Henüz bir isim düşünmedik. Ancak ORAN Davulu diyebiliriz'' yanıtını verdi.

Palancıoğlu, Dünya Basketbol Şampiyonasında görücüye çıkacak olan ORAN Davulu'nun tanıtımı için hazırlanan modellerinde, Türkçe ve İngilizce olarak ''Bölgeye Yatırım Yapın'' ibarelerinin yer aldığını da sözlerine ekledi.

iyi akşamlar
Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 29-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 350

  Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2010 FIBA Dünya Şampiyonasında MAGAZİN
    Gönderim Zamanı: 24-Aralık-15 Saat 12:12


yeni yılda baskette rekabet fazla olacak gibi
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme