D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > İP TV (IP TV & IPTV) > Uydu Haber Portali
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

Gezegenler arası yolculuk yapacak uzay aracı için

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kasımpaşalıbehçet Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 13-Haziran-10
Konum: İstanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 213

  Alıntı kasımpaşalıbehçet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gezegenler arası yolculuk yapacak uzay aracı için
    Gönderim Zamanı: 27-Aralık-18 Saat 12:10


Elon Musk*, Kızıl Gezegen’de bir yerleşim yeri kurmak için*‘Gezegenlerarası Taşıma Sistemi’*kurulması gerektiğini belirtmiş ve bu plan kapsamında Mars’a uzay araçları için tesisler yapılması gerektiğini söylemişti.

Musk, daha önce yaptığı açıklamada,*“İnsanoğlunun Mars’ta yeni bir hayat kurabilmesini gerçekten istiyoruz ve bunun için çabalıyoruz. Şu ana kadar büyük bir ilerleme kaydettik”*ifadelerini kullanmıştı. Musk ayrıca, inşa edecekleri uzay gemisinin 2019 yılında sadece kısa uçuşlar için de olsa uzaya gitmeye hazır olacağını söylemişti.

2019 Nisan ayında test uçuşları
Görkemli projesine ilişkin*Twitter*hesabından yeni bir açıklama yapan SpaceX CEO’su,*Starship uzay gemisi*için teknik bir sunum yapacağını belirtti. Nisan ayı bitmeden test uçuşlarına başlamayı umduklarını söyleyen Musk, aracın eşsiz bir tasarıma sahip olduğunu ifade etti.

2022 yılına kadar*Mars*’a ulaşmayı hedefleyen ünlü mucit, bunu başardıklarında tüm insanlık için yeni bir kapının açılacağını belirtiyor.

SpaceX, Kasım ayında yaklaşık 5 milyar dolar harcayarak geliştirdiği Big Falcon Rocket’in ismini Starship olarak değiştirmişti. Roketin, Dünya’nın yer çekiminden kurtularak Uzay’a çıkışını sağlayan itici kısmı ise*Super Heavy*olarak adlandırılmıştı.

Stainless Steel Starship pic.twitter.com/rRoiEKKrYc
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme