D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > HD-Smart Cihazları & Markalar ve Yazılımları > HD-Smart YARDIM
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Sayfa  123>

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7284

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 17-Aralık-08 Saat 00:06

ClapHD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar...

Sevgili dostlar HD smart Sahipleri için Kulubümüzü açıyoruz.İnşallah başarı ile sizlere yardımcı oluruz.Burada bundan böyle her türlü soru ve sıkıntılaarınıza beraberce yanıt arayıp çözmeye çalışacağız.İnşallah MOD arkadaşlar bu konuyu üste alırlar ve oradan önemli konular arasından devam ederiz.

Neler Olacak?

1) Sorularımız ,sorunlarımız yanıt bekleyen sıkıntılarımız ve merak ettiklerimiz.
2) Güncel kanal detayları, yayınlanacak filmler,programlar
3) Yazılımsal hataların hep birlikte DSMART yönetimine ulaştırılması
4) Genel isteklerin DSMART yönetimine ulaştırılması
vb....
Hadi Hayırlı olsun...

HD SMART ÖZELLİKLERİ

HD-Smart receiver, SD yayınlar için 768x576i ve HD yayınlar için 1280x720p, 1920x1080i çözünürlüklerini destekler.
Kompozit ve SKART bağlantı noktalarıyla SD görüntüyü analog olarak, Komponent bağlantı noktası sayesinde SD ve HD görüntüyü analog olarak, HDMI bağlantı noktasıyla SD ve HD görüntüyü + sesi dijital olarak TV'ye aktarabilir.
HD-Smart receiver Dolby Digital ses desteği vardır ve bu sinyal için optik dijital ses çıkışı bulunmaktadır.
Dünyadaki tüm görüntü standartlarına uyumludur.
Kullanıcı HD-Smart kanallarının yanısıra, Türksat veya diğer uydulardan kendi istediği kanalları da ekleme şansına sahiptir.
İnteraktif portal, interaktif oyun, interaktif TV uygulamaları çalıştırabilme özelliği vardır.
İnteraktif uygulamalarda iki yönlü haberleşme için, standart telefon hatlarında kullanılmak üzere V90 uyumlu çevirmeli modem ve geniş bant internet bağlantılarında kullanılmak üzere 10/100Mbit ethernet bağlantı noktası mevcuttur.

KANALLAR

DSMART Standart pakete ek olarak her HD smart Kullanıcısına FULL paket ve 4 adet HD kanal izleme şansı verilmektedir.Ayrıca 115 de Romanya M2 HD olarak sanal HD formatında verilmektedir.HD kanallar 111- KANAL D (HD) 112-HDSMART 113-DISCOVERY HD 114-EUROSPORT HD
111-KANAL D HD : Bu kanalda genel tüm kanal D programı 4:3 sıkıştırılarak Sanal HD formatı ile SD ye göre biraz daha kaliteli olarak aynı anda verilmektedir.Ancak Bazı sabah programları, bazı diziler ve BEYAZ, OKAN BAYULGEN gibi bazı şovlarda gerçek HD olarak verilmektedir.Umarız ilerleyen zamanda HD yayınlar daha da çoğalır.
112 HD SMART : Genelde görsele yönelik otel,yemek, moda tanıtımı yayınları, UEFA ve Şampiyonlar Lİgi Maçları,ve akşamaları Logo değişikliği ile SİNEMA HD olarak HD film verilmektedir.Umarız bu SİNEMA HD yeni bir kanal olur ve 24/7 yayına başlar.
113 DISCOVERY HD : Söze gerek yok.ZAten sırf bunun için HDSMART aldımSmile
114 EUROSPORT HD : Genelde sport karşılaşmaları HD verilmekte bazı yayınlarda aynen kanal d sanal hd gibi 4:3 verilmekte.İlk defa geçen hafta DOHA daki tenis karşılaşması NATIVE HD olarak verildi.Muhteşemdi..
115 M2 HD :Romanya nın sanal HD kanalı 4:3 sıkıştırılmış.genelde meclis konuşmaları,söyleşiler..kısacası sıkıcı kanal..Ouch
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 10-Şubat-09 Saat 20:34

Öncelikle merhaba güzel bir başlıkolmuş  benim tv 1368\768p çözünürlükte 1080i ve 720p yayınları gösterebiliyor birkaçgün önce yapılan hd receiver güncellemesinden önce receiver otomatik 1080i ye ayarlıydı şimdi güncellemede hdsmart 720p ye ayarlamış, öğrenmek istediğim tv m den en iyi kaliteli görüntüyü 720p de bırakırsammı alırım yoksa 1080i mi yapmalıyım ? kendim gözle karşılaştırmaya çalıştım sanki hızlı sahnelerde 720p iyi gibi geldi ağır sahnelerde 1080i ama bunu devamlı değiştiremem tavsiye edeceğiniz ayarda bırakmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.
Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9

Alıntı musss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 06-Nisan-09 Saat 23:28

discovery hd yayınları devamlı ing. mi türkçe yayın yok mu

Yukarı Dön
gececi Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 57

Alıntı gececi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 07-Nisan-09 Saat 09:59

kumandanızdaki sarı tuşu kullanarak dil seçeneğini değiştirebilirsiniz
Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı musss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-09 Saat 13:13

hd smart uydu alıcıdan optik çıkış kullanılarak 5+1 ev sinema sistemine 5+1 ses alınabilir mi ?
Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-09 Saat 13:14

hd smart yayınların da ses 5+1 mi ?

Yukarı Dön
gececi Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 57

Alıntı gececi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-09 Saat 13:31

evet

Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-09 Saat 20:45

ewet de, optik çıkıştan aldığım sesi optik kablo ile 5+1 ev sinema sisteminin optik in girişine bağlıyorum , ses önce 5+1 gibi başlıyor, daha sonra 2+1 e dönüyor. sinema tv hd lerde de özellikle denedim aynı. sorun ne olabilir. yardımlarınızı rica ederim

Yukarı Dön
msurucu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı msurucu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 20-Haziran-09 Saat 21:44

Bu dsmartların hepsinde aynı problem var mı bilmiyorum ama hd smartta şöyle bir sorun var, x kanalında guide tuşuna basınca y kanalına geçiyor. Sorun nedir? Çözümü var mıdır?

Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 27-Aralık-09 Saat 01:21

arkadaşlar hd smart kullanıcısıyım

sinyal sorunu yaşıyorum. sinyal gücü 70-80 sinyal kalitesi -
ne diyorsunuz. yağmurda, rüzgarda sorun oluyor. mevcut TP lerden hangisini kullanmalıyım. TP lerle HD TP ler arasında fark varmı? HD smart için HD TP mi kullanmak gerekir. Sinyal kalitesi normalde kaç olmalı, uygun çanak çapı ve LNB nedir yada LNB ler arasında bir fark varmıdır? öneri ve bilgilerinizi rica ederim
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 8852

Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 27-Aralık-09 Saat 17:35

Sayın musss,
    Sana nasıl ifade etsek ki anlaşılır olsun.
    Bu metindeki sorunu halledebilmemiz için teknik servise giderseniz sanırım
    daha iyi olacağı kanaatindeyim.Bazen gizli olan şeyler detaylarda saklı olması
    söz ile ifade edilebilir bir şeyi olmaz.Herşey ehil ellerin elinde kendini bulur.
    Bizlerin ifadesi ile sizlerin beyanları arasında bazı anlaşılmaz detaylar olabilir.
    Onun için teknik servis bunun ilacıdır.
    Bizler buradan teknik bilgi veririz ama seni tatmin etmeyebilir.Onun için bulunduğun yerdeki teknik servisle bu işi bitirin.
    İyi akşamlar.
Yukarı Dön
musss Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 28-Aralık-09 Saat 00:38

sayın dostum benim teknik servislik bir işim yok
ben uzun zamandır hdsmart kullanıcısıyım, hatta müptelasıyım. platformun gelişmesini genişlemesini gördükçe de mutluluğum artıyor. kanal d hd, star tv hd ( kurtlar vadisi hd olunca deme keyfe. tüm arkadaşlara ve akrabalara tavsiye ediyorum. hd TV sahibi olupta HD yayın yani HD SMART sahibi olmamak mersedes varken eşeğe binmek gibidir herhalde. şiddetle tavsiye ediyorum. zaten çevremdeki dostların çoğu sayemda hdsmat sahibi oldu. Konuya gelince benim kişisel olarak teknoloji, diğital hayat receaver, bilgilerim ve meraklarım sizin söylediğiniz teknik servisin daha üzerindedir. ben yaşadığım deneyimlerimden sıkıntılarımdan bahsettim. başka akrabalarımdada aynı durumlar oluyor. sinyal kalitesi düşük diyorlar arada kırılmalar olabiliyormuş. bana soruyorlar. o nedenle ortaya yazdım. hd smart genel olerak sinyal kalitesi hep böylemi? TP ler arası HD TP ler arası ne fark var hangileri aktif onu sordum. birde kendi planım mevcut çanağa yeni bir tane eklemeyi (turksat 3-A)düşünüyorum bunun ebadı LNB olaran sharp almayı planlıyorum. bunun bir faydası olurmu bunları merak ediyorum bunlara tecrübelerden bilgi ve deneyim istiyorum o kadar. yoksa zaten benim sistemim kurulu ve çalışıyor.
Yukarı Dön
Admin
Admin

Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 11-Ocak-10 Saat 00:02

Sayın üyemiz muss,
  Teknik servisle işim yok deyip geçiştirmek bir tarafa aynı problemle tema taşıyan konu aramanız burada elverişli cevap alamayacağınız kanısındayım.Hiç bir zaman yazılan metinler yüzde elli yardımcı olsada yüzde elli referansla ehil ellerin tecrübesine ihtiyaç duyulduğu kanısındayım.Beyanlarınız teknik bilgileri kapsadığı halde çalışır sisteminize ilave montaja bilgi amaçlı yardımınızı beklemeniz ancak lojistik desteğin bilgilerine ihtiyac vardır.Doğru uygulamayı bu yönde yapmamız tedarikçilerle bütünleşir.
Yukarı Dön
koeksal Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı koeksal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 15-Nisan-10 Saat 16:16

ya bu nasil platform hd kanallari aksam sin yal aliniyor gunduz alin miyor  bu konuya el atin
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 16-Nisan-10 Saat 21:09

Orjinalini yazan: koeksal

ya bu nasil platform hd kanallari aksam sin yal aliniyor gunduz alin miyor  bu konuya el atin

Aldığınız HD kutusunun aktivasyon işlemini gerçekleştirdinizmi.?
Sinyal alıp almaması bir teknik servisin dahilinde dir.
İşleminiz gerçekleştirilmesinden sonra teknik servis zaten kutunuzun işlenebilir bir hizmet yönlendirmesini yapacaktır.Teknik servisimize giderek sorununuzu gidermenizi öneriyorum.
Eğer sonuç alamıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
İmtiyazlı şirket olarak müşteri memnuniyeti yönetimi adına hizmetten geri kalmanız söz konusu değildir.Yeterki sağduyulu olması kaydında hizmetiniz hassasiyetimizdedir.
İyi akşamlar.
Yukarı Dön
ZeroToLL Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 75

Alıntı ZeroToLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-10 Saat 09:55

HD kutuya geçince HD TP lerden birini seçmemiz zorunlu mu? Sinyal da dğişiklik oluyor mu?
NEXT YE-15000 HD SMART
MAXİ+SİNEMA+HD PAKET
DREAMBOX DM800HDSE
FULL CCAM SERVER
TURKSAT,EUTELSAT,HOTBİRD,ASTRA,SİRİUS,THOR,EUROBİR D
2 ADET 120 CM MULTİFEED ÇANAK
Yukarı Dön
yusufozgiray Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderilenler: 166

Alıntı yusufozgiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-10 Saat 13:34

Orjinalini yazan: ZeroToLL

HD kutuya geçince HD TP lerden birini seçmemiz zorunlu mu? Sinyal da dğişiklik oluyor mu?

cihazı satın alırken gerekli ayarlamalar yapılıyor...
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-10 Saat 23:22

Orjinalini yazan: yusufozgiray

cihazı satın alırken gerekli ayarlamalar yapılıyor...

Cihaz alındığında Smart teknik servis tarafından aktivasyon yapıldıktan sonra işlemler serisi sonrasında aktif hale gelen kutular etkinleştirilir.
Sorunsuz izlemeye abşlayabilirsiniz.
İyi akşamlar

Yukarı Dön
omur_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5

Alıntı omur_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 00:21

değiştir kampanyasından aldığım next ye-15000 hd cihaz sinyal  ayarları 60-100 olarak gösteriyor yani ilk aramada ondan sonra kanalları seyrederken 50- 3 olarak gözüküyor ve kanal deyiştirirken sinyal yok diyor tekrar mavi tuşa basıp sinyal ayarı yapıyorum ilk etapta yine 60-100 sinyal gücü oluyor kanala geçtiği zaman yine aynı olay ...
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 00:27

Orjinalini yazan: omur_

değiştir kampanyasından aldığım next ye-15000 hd cihaz sinyal  ayarları 60-100 olarak gösteriyor yani ilk aramada ondan sonra kanalları seyrederken 50- 3 olarak gözüküyor ve kanal deyiştirirken sinyal yok diyor tekrar mavi tuşa basıp sinyal ayarı yapıyorum ilk etapta yine 60-100 sinyal gücü oluyor kanala geçtiği zaman yine aynı olay ...

Merhaba,
Kutunuza aktivasyon işlemi gerçekleştimi
Yukarı Dön
omur_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı omur_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 00:29

evet aktivasyon işlemi gerçekleşti kanallar açık
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 00:36

Orjinalini yazan: omur_

evet aktivasyon işlemi gerçekleşti kanallar açık

Fişi çıkartarak tekrar arama yapmanızı,
Yaparken günceleme tamamlandığında aynı sorun ile karşı karşıyasanız
Cihazı smart teknik servisine götürerek arızanın giderilmesini sağlamanızı öneriyorum.
Bilinmesinde yarar gördüğüm ayrıntı ise cihaz kutumuz garanti altında olduğundan gerekli işlemler yapılacağına inanıyorum.Garanti teminatlarınızı kullanmanız gerekliliği vardır.
Sizi smart teknik servis-D-smart bayilerine-smart show center mağazalarına beklemekteyiz.
Umarım izlenim sürecine dönüşüm olacaktır.
İyi akşamlar
Yukarı Dön
aybars Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 83

Alıntı aybars Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 09:33

HD CİHAZ KULLANABİLMEK İÇİN ÇANAK VE LNB TİPİNİN KAÇLIK VE NASIL OLMASI GEREKİYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARKADAŞLAR..

Exclamation

aybars
Yukarı Dön
omur_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 14:04

dün değiştir kampanyayasından 2008 normal d-smart cihazımı next ye-15000 hd cihazıyla deyiştirdim cihazı ilk kurulumunda sinyal 60 -100 olarak gösteriyor ondan sonra kanalda sinyal seviyesine bakıyorum sinyal 60 kalite 8 olarak gösteriyor ve bazen yayın kesiliyor bende cihazı bügün götürdüm orda da aynı sorun oldu bana söyledikleri bunlar sorun olmuyormuş. dedim ama bende sorun oluyor bir türlü derdimi anlatamadım bende kızdım ve iptal ettirmek istedim müşteri hizmetini aradılar iptal ettireceyimi söylediler onlarda eyer iptal ettirirsen 2008 cihazındaki haklarıda kaybedeceksin dediler. bu cihazı olan arkadaşlarda da aynı sinyal problemi varmı yoksa bendemi var -- eyer bir yazılımsal bir sorun varsa ve çözülecekse bizde bekleyelim bir gün önce al bir gün sonra servise götür buda pek mantıklı değil açık açık yazın bizde bekleyelim
Yukarı Dön
ZeroToLL Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı ZeroToLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 15:43

bende kullanıyorum bu kampanyadan yararlanarak aldığım cihazı sinyal %2-3 civarında fakat kanallar sorunsuz bir şekilde izleniyor.
NEXT YE-15000 HD SMART
MAXİ+SİNEMA+HD PAKET
DREAMBOX DM800HDSE
FULL CCAM SERVER
Yukarı Dön
ZeroToLL Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-10 Saat 20:02

arkadaşlar ben d-smart hdyi taktığımdan beri tv kapanıp açılıyor kendiliğinden neden?
NEXT YE-15000 HD SMART
MAXİ+SİNEMA+HD PAKET
DREAMBOX DM800HDSE
FULL CCAM SERVER
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 7284

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-10 Saat 01:17

arkadaşlar ben d-smart hdyi taktığımdan beri tv kapanıp açılıyor kendiliğinden neden?

Merhaba ZeroToLL

HD cihazlarımızda yazılımsal bir sorun bulunduğunu zannetmiyorum..
Ancak cihazınız bağlı olduğu Tv HDMI ile LCD veya PLAZMA'mı ?
Yoksa scart soket ile klasik TÜPLÜ TV mi?

Bunu sorma gerekçem ise SCART SOKET bağlantısından kaynaklanan şase alma diye tabir edilen
kısa devre oluyor da olabilir..
ayrıca lütfen scart kablo ile bağlıysa uçların yerini değştirip deniyerek sorununuzu tekrar
iletrseniz memnun oluruz..

Teşekkürler...

Smile ADSL
www.limitsizinternet.com
---------------------
Dsmart
www.digitaldunyaburada.com
Yukarı Dön
ZeroToLL Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-10 Saat 13:16

Televizyonumuz LCD HDMI kablo ile bağlı kabloyu çıkartıp yeniden taktım fakat sorun hala devam etmekte cihazda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım fakat siz daha iyi bilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin...
NEXT YE-15000 HD SMART
MAXİ+SİNEMA+HD PAKET
DREAMBOX DM800HDSE
FULL CCAM SERVER
Yukarı Dön
Archi3535 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı Archi3535 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-10 Saat 22:58

Arkadaşım bendede buna benzer bi sorun var Golmaster HD 20000 modeli alalı 3 gün oldu aynı çanak sisteminde önceki sd cihazda bi sorun yoktu lcd ye HDMI ile bağlı HD recever herhangi bi kanalı seyrederken düzensiz aralıklarda cihaz görüntü kesiyor 1sn. gibi bi süre tekrar geliyor görüntü kesiyor diyorum çünkü mavi düz bir ekran çıkıp kaybolup kanal kaldığı yerden devam ediyor . Birde cihaz sabah kalktığımda kendini standby a almışoluyor stand by tuşuna basıyorum bir ekran animasyonu çıkıyor çubuk çubuk kanal değiştirme tuşuna bastımmmı düzeliyor bunlar normal şeylermi cihazı bir servise baktırayımmı yoksa çanaklarımı kontrol ettireyim .
Yukarı Dön
vokial Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7

Alıntı vokial Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: HD Smart. Görüşler, sorunlar, tavsiyeler, yorumlar
    Gönderim Zamanı: 10-Haziran-10 Saat 14:32

Merhaba,

Ben de dün sd smart'tan hd smart'a geçtim.Hd yayınlar için şikayet edecek kadar kötü değil (tabi bir mkv kalitesinde değil,ancak zaten o kadar iyi olmasını da beklememek lazım).

Yalnız benim de kafamı kurcalayan sd kanalların kalitesi bariz daha kötü geldi,her kanal kötü görünmüyor ancak çoğu kanalı kalitesi beni şaşırttı,TNT yada Atv mesela kalitesi sd olmasına rağmen iyi geldi.
Ancak ntv'de bir spor programında maç görüntüsü verdi,görüntü inanılmaz derecede kötüydü Angry

Eğer sd kanalları bu kadar kötü izleyeceksek hd uydu alıcısının ne özelliği kalıyor,sonuçta 10 tane hd onlarca sd kanal bulunuyor.

Acaba hd görüntüye göz alıştığından  mı sd görüntü kötü geliyor diye düşündüm ama bu kadar da göz aldanması olamaz diye düşünüyorum.

Bu arada, örneğin moviesmart kanalında truva filmi vardı ve inanılmaz kötüydü görüntü,ondan sonra başlayan filmde ise görüntü hissedilir derecede daha iyiydi,bu kadar fark nasıl oluyor anlamış değilim.

Acaba bende mi bir rahatsızlık var yoksa bu fark herkezde yaşanıyor mu?

Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme