D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > KANALLAR HAKKINDA YORUMLAR & BİLGİLER > Smart Spor HD & EuroSports HD &NBA TV HD & FIGHT BOX HD
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8847

Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda
    Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-10 Saat 22:31

Yıldızlar İstanbul'a geliyor

İstanbul'da 24 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde bu yıl 6'ncısı yapılacak İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda bayan tenisinin yıldızları mücadele edecek.

Ortaköy'de Feriye Lokantası'nda yapılan basın toplantısında, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Ayda Uluç, İstanbul Cup'a katılacak yıldız tenisçileri açıkladı.

Uluç, İstanbul Cup'ta WTA klasmanında 1 numara olan ABD'li Serena Williams ve 2010 Fransa Açık Tenis Turnuvası'nı kazanan İtalyan Francesca Schiavone'nın İstanbul Cup'ta mücadele edeceğini söyledi.

İstanbul Cup'ta ilk defa dünyanın 1 numarasının mücadele edeceğini vurgulayan Ayda Uluç, “Serana, 13 Grand Slam kupalı bir yıldız. Fransa Açık'ı kazanmış, dünya sıralamasında 8. olan Schiavone ile Wimbledon şampiyonu Serena, İstanbul'da karşı karşıya gelecek” dedi.
Serena Williams'ın sözleşmesini 1 hafta önce yaptıklarını anlatan Uluç, şu bilgileri verdi:

“Serena'ya 150 bin dolar veriyoruz. Başka turnuvalarda daha fazla para alıyor. Ablasının daha önce İstanbul'a gelmesi, kendisinde de İstanbul'a gelmek isteği oluşturdu. Sakatlığından dolayı emin değildik, menajeriyle konuştuk. Sağlıklı olduğunu söyledi ve kontratı imzaladık. Bu parayı sponsorlardan karşıladık.”

Ayda Uluç, Serena Williams'ı getirmek için 6 aydır çok çalıştıklarını vurgulayarak, “Annesi, kız kardeşi, köpekleri geliyor. Bunlar hep ekstralar. Biraz zahmetli oldu, ama Serena'ya değer. Türk tenisseverler Serena Williams'ı burada görmeli. Çok değişik bir tenis oynayışı var” şeklinde konuştu.

İLK 100 İÇİNDEKİ 20 RAKET GELİYOR

Geçen yıl olduğu gibi İstinye'deki ENKA Kortları'nda düzenlenecek İstanbul Cup 2010'da WTA sıralamasında ilk 100 içinde bulunan 20 raket daha mücadele edecek.

İstanbul Cup'ın son şampiyonu, WTA sıralamasında 53. sırada olan Vera Dushevina, 31. sıradaki Rus Ansastasia Palyuchenkova, 32. sıradaki Kazak Yaroslava Shvedova, 36. sıradaki Alman Andrea Petkovic de turnuvaya katılacak.

TÜRK RAKETLER

Toplam 220 bin dolar ödüllü İstanbul Cup, bu sezon altıncı kez düzenlenecek.

Daha önce Venus Williams, Shahar Peer, Elena Dementieva, Agnieszka Radwanska ve Vera Dushevina'nın şampiyon olduğu İstanbul Cup, sezonun Amerika Açık öncesi sert zeminde Avrupa kıtasında oynanan son iki turnuvadan biri.

İstanbul Cup'ta Türkiye şampiyonu Çağla Büyükakçay, geçen yıl ikinci tur gören Pemra Özgen ve çiftlerde şampiyonluk hedefleyen İpek Şenoğlu da bu yıl mücadele edecek.

BİLETLER SATIŞTA

İstanbul Cup'ın biletleri Biletix'in internet sitesinden satılıyor.
Turnuvanın kombine biletleri 225 ve 145 liradan satılırken, biletler ilk iki gün 25 ve 15, çeyrek final 50 ve 30, yarı final 75 ve 50, final maçı ise 125 ve 85 liradan satışa sunuldu.
İstanbul Cup'ın TRT'den yayınlanacağı bildirildi.

-SERENA, SİNAN ERDEM SPOR SALONU'NU GEZECEK

Ayda Uluç, basın toplantısında bir soru üzerine, Türkiye'de 2011 ile 2013 yılları arasında 3 yıl yapılacak Sony Ericsson WTA Championship ile ilgili aksaklıkların giderildiğini kaydederek, “Championship'in senelik 12 milyon dolar maliyeti var. Bunun ekstraları da var. WTA Başkanı Stacey Allaster ve Serena Williams, 26 Temmuz Pazartesi günü Championship'in yapılacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nu gezecek” dedi.

Davis Cup'ta Büyük Britanya'ya yenildiklerini ifade eden Uluç, Marsel İlhan'ın kolundaki sakatlık nedeniyle ilk günden sonra burada oynayamadığını söyledi.

Uluç, bir soru üzerine, futbolun 4 büyük takımında tenis şubeleri kurmak istediğini belirterek, “Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştüm, 'Bekliyorum' dedi. Fenerbahçe'nin tenis şubesi var, aktif hale getirmemiz lazım. Büyük bir olasılıkla 3 büyük kulüple anlaşma yapacağız” diye konuştu.

Basın toplantısına İstanbul Cup Turnuva Direktörü Cem Bayram, Medya Direktörü Cahit Yavuz, TTF Yönetim Kurulu üyeleri Cem Tınaz, Ayhan Akgül ve Erkan Naibi de katıldı.

Cem Tınaz, bilet fiyatlarının 2006 yılındaki fiyatların altında olduğunu, maç saatlerini iş çıkışlarına göre ayarladıklarını bildirdi.
Yıldızlar%20İstanbula%20geliyor

İpek'ten gösteri maçı

Sony Ericsson WTA Tour kapsamında düzenlenen İstanbul Cup Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nın tanıtım aktiviteleri, milli tenisçi İpek Şenoğlu'nun Caddebostan sahilinde yaptığı gösteri maçıyla başladı.
Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen İstanbul Cup 2010'un tanıtım etkinlikleri kapsamında İpek Şenoğlu, sahilde özel olarak hazırlanan tenis kortunda, izleyiciler arasından seçilen isimlerle gösteri maçı yaptı.

Etkinlikte ayrıca mini yarışmalar düzenlendi. Bu yarışmalarda başarılı olanlar 26 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde bu yıl altıncısı gerçekleşecek İstanbul Cup'ı tribünde izleme şansı yakalayacak.
İpekten%20gösteri%20maçı

Antalya benim için özel bir yer

Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Wimbledon finalinde Serena Williams’la finali oynayan Rus tenisçi Vera Zvonareva turnuva hazırlıklarını Gloria Hotels & Resorts’ta yaptı.

Wimbledon ve Roland Gaross turnuvaları öncesinde Belek’e gelen Rus tenisçi Vera Zvonareva kamp çalışmaları için Gloria Hotels & Resorts’u tercih etti. Bir hafta süren kamp çalışması sırasında, gerek kamp ortamı gerekse de tesislerdeki hizmetin kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Rus tenisçi şunları söyledi.

Antalya benim için çok özel ve güzel bir yer. Antrenmanlar haricinde kumsalda güneşlenmeyi ve denize girmeyi çok seviyorum. Üstelik yaz-kış iklimin yumuşak olması çok güzel. Bu nedenle Belek spor ve kamp yapmak için çok ideal bir yer. ”

Wimbledon’da hem tekler hem de çiftlerde finale yükselen Zvonareva, Gloria Hotels & Resorts’un golf kulübü dışındaki spor imkânlarının da son derece iyi olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle tamamladı.

iyi akşamlar

Yukarı Dön
Admin
Admin

Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda
    Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-10 Saat 23:51

Pemra'dan gösteri maçı!

Türkiye'de 26 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında ENKA Arena'da gerçekleştirilecek Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvası öncesi yapılan etkinlikler kapsamında, milli tenisçi Pemra Özgen, Mecidiyeköy'de 21 Temmuz Çarşmaba günü gösteri maçı yapacak.

Türkiye Tenis Federasyonu'ndan (TTF) yapılan açıklamaya göre, Mecidiyeköy'deki Cevahir Alışveriş Merkezi'nin önünde kurulacak özel tenis kortunda gerçekleştirilecek etkinliklere Pemra Özgen de katılacak.

Pemra, etkinlik için gelen tenisseverlerin arasından seçilecek biriyle tenis oynayacak.

ENKA Arena'da 26 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvası öncesinde İpek Şenoğlu, organizasyonu ve Türk tenisinin geleceğini AA muhabirine değerlendirdi.

Milli raket Şenoğlu, İstanbul Cup'ın ABD Açık öncesinde yapılan Amerika seri turnuvalarından Stanford ile çakıştığını, ancak İstanbul'un kendisi için daha önemli olduğunu belirtti.

İstanbul Cup'ın Türkiye için öneminin büyük olduğunu ifade eden Şenoğlu, ''İstanbul Cup, Türkiye'nin göz bebeği, ben de Türkiye'nin göz bebeğiyim. Benim orada olmamam olmaz. Allah sağlık verirse oynamak istiyorum. Benim için puan açısından Stanford'da oynamak belki daha iyi olabilir ama İstanbul Cup, Türkiye için çok önemli bir organizasyon. Bence İpek Şenoğlu'nun orada oynaması yakışır'' dedi.

İSTANBUL CUP'IN GELİŞİMİ
2005 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Cup'ın gelişim sürecini de değerlendiren milli raket, sporcu açısından kendisinin lokomotif olduğunu, ardından Marsel (İlhan), Çağla (Büyükakçay), Pemra (Özgen) gibi genç tenisçilerin geldiğini kaydederek, İstanbul Cup'ın da organizasyon açısından aynı süreçten geçtiğini öne sürdü.

Şenoğlu, ''Bundan 5 sene önce ben ilk defa Grand Slam oynama şansım doğduğunda, kimse inanmadı. Sonra ana tablo oynayıp, başarılı olmaya başladım. Arkadan Marsel geldi, eleme oynadı. Bu biraz lokomotif işi gibi. İstanbul Cup'ta öyle. 10 bin, 25 bin, 50 binlik organizasyonlarla başladı. İlk seneler biraz bocaladık. Çok normal. Yıllar geçtikçe daha güzel organizasyonlar yapılıyor'' diye konuştu.

Türk halkının turnuvaya ilgisinin sorulması üzerine İpek Şenoğlu, ''Türk halkı da yavaş yavaş bunun ne kadar önemli bir organizasyon olduğunun farkına varıyor. Biliyorsunuz, 2011-2012-2013 yıllarında İstanbul'da Dünya Şampiyonası var. Dolayısıyla Türk seyircisinin de bilinçlenmesi açısından son derece önemli bu organizasyon. Biz de bilinçlenmeleri için elimizden geleni yapıyoruz'' yanıtını verdi.

TÜRK TENİSİNİN GELECEĞİ
Türk tenisinin geleceğine de değinen başarılı sporcu, arkadan destek kuvvet geldiğini belirterek, ''Eskisi gibi değil. Benim yaşadığım zorluklarla şu anki gençlerin yaşadığı zorluklar bir değil. Bu bir çark. Onların niye şansı var diye bakmıyorum. Ben bir şeyleri yapmasaydım onlara bu şanslar verilmeyecekti. Tek umduğum şey, onların bu şansı arkadan gelenler için iyi değerlendirmeleri. Onların görevi benden daha iyisini yapmak, arkadan gelenlere daha çok destek verilsin. Ben görevimi yaptım, yapıyorum'' ifadelerini kullandı.

İpek Şenoğlu kendisinin hiçbir zaman ''Başarılı olanı aşağı çekelim'' gibi mantalitesinin olmadığını ve bunlara takılmadığı için bugün bu noktaya gelebildiğini söyledi.

''FEDERASYONUN DESTEĞİ ÖNEMLİ''
''Benim isteğim Türk tenisinde önümüzdeki yıllarda Türkiye'deki potansiyelin ortaya çıkabilmesi. Bunun için Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), yeni federasyon son bir senedir, Kasım'dan beri, ben de dahil olmak üzere sporcularının turnuvalardaki giderlerini destekliyor'' diyen Şenoğlu, kendisinin yıllarca bu destekten mahrum kaldığını hatırlattı.

Gençlerin kendisini örnek aldığından söz eden milli raket, bu konudaki sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir ara yıllarca turnuva desteği alamadım. Hep sorun oldu. Gençler bakıyordu. (İpek abla sen Türkiye'de rekorlar kırarken, bu sorunları yaşıyorsan biz niye tenis oynayalım) diyorlardı. Haklılar. İpek ablanın süper imkanları olması lazım ki, onlar da özensin. Böyle gelişiyor. Basketbolda da öyle oldu. İbrahim (Kutluay) çıktı, iyi oynadı, iyi arabalar kullandı. Herkes basketbol oynamaya başladı. Federasyonun beni ve diğer profesyonel sporcuları desteklemesi çok önemli. Bizler başarılı oldukça özeniliyor. Federasyon profesyonel tenise destek veriyor, bunun meyvelerini önümüzdeki senelerde alacaktır diye düşünüyorum.''

GENÇ RAKETLERE UYARILAR
Federasyonun vermiş olduğu desteğin yanı sıra gençlerin de bu fırsatları iyi değerlendirmesi gerekliliğine dikkati çeken İpek Şenoğlu, şunları kaydetti:

''Gençler de onlara sunulan fırsatların farkında olurlar. İnşallah devam ederler. Bazı ülkelerde çok mücadele etmeden bir şeyler verildiğinde, bu sefer ters tepebiliyor. O yüzden ben abla olarak, bayan tenisinde genç nesile vaktim ve enerjim yettiği sürece onları doğru yolda gitmeleri için uyarıyorum. Ben ancak öneri verebilirim. Herkes görevini yapıyor. Ben onlara tecrübelerimi aktarırım, değerlendirmek onlara kalmış.''

click%20to%20zoom
Serena Williams gelmiyor!
İstanbul Cup'ta büyük şok...
17/07/10 11:06

Dünyanın 1 numarası Serena Williams, yaşadığı şanssız bir kaza sonrasında ayağını kesti ve İstanbul Cup'tan çekildi.

İstanbul Cup'a geleceği açıklanan dünyanın 1 numarası Serena Williams, World Team Tennis ligi mücadeleri için bulunduğu ülkesinde geçirdiği bir kaza sonrasında yaralandı. Amerikalı yıldızın, İstanbul Cup dahil olmak üzere üç turnuvadan çekildiği bildirildi.

28 yaşındaki Amerikalı yıldız, Washington Kastles takımı ile oynadığı WTT mücadelesinde turnuvanın dördüncü gününde geçirdiği bir kazanın ardından turnuvadan çekildi. Ayağında cam kesiği olan Serena'nın 26 Temmuz'daki İstanbul Cup'a gelemeyeceği açıklandı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada dünyanın 1 numaralı oyuncusunun başına gelen şanssızlık yüzünden çok üzgün olduklarını belirtirken, ünlü tenisçinin yerine yeni bir ismi turnuvaya dahil etmek için WTA yetkilileri ile görüşmeleri sürdürdüklerini açıkladı.
İstanbul Cup, 26 Temmuz'daki ana tablo maçları ile başlayacak.

Serena Williams
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-10 Saat 00:34

Hedef şampiyonluk!
İstanbul Cup'ın bu yılki 1 numaralı seribaşı oyuncusu İtalyan Francesca Schiavone, " Başarılı olmak için çok çalışıyorum" dedi.
24/07/10 17:55
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasının bu yılki 1 numaralı seribaşı oyuncusu İtalyan Francesca Schiavone, Fransa Açık Turnuvası'nda şampiyon olduğunu hatırlatarak, ''Burada da öyle bir sevinç yaşamayı istiyorum'' dedi.

Dünya sıralamasında 8. sırada bulunan Schiavone, turnuvanın başladığı ENKA Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, başarılı olmak için çok çalıştığını belirterek, ''Hiçbir şey şans değil. Başarılı olmak için çok çalışıyorum. Roland Garros'ta (Fransa Açık) rüya gibi bir turnuva geçirdim, ama bu çok çalışmanın sonucu. Güzel bir turnuva oldu benim için, özellikle çeyrek final, yarı final ve finalde çok iyi oynadım. Şampiyon olduğum için çok mutluyum. Daha ilerisi için de umarım formumu devam ettiririm. Burada da öyle bir sevinç yaşamayı umuyorum'' diye konuştu.

Fransa Açık Turnuvası'ndan sonra katıldığı Wimbledon Turnuvası'nda başarılı olamadığını ifade eden İtalyan raket, şunları kaydetti:

''Arada çok az zaman olduğu için fazla hazırlanma imkanım olmadı. Roland Garros gibi önemli bir turnuvadan sonra hazırlanıp, odaklanmak için yeterince vaktim olmadı. Bundan dolayı da çok başarılı bir turnuva geçiremedim. Başarılı olmak için çok çalışmanız gerekiyor ama ben o geçiş dönemini çok iyi değerlendiremedim.''

''İSTANBUL'DAKİ WTA CHAMPIONSHIPS'E KATILMAK İSTİYORUM''
Francesca Schiavone, gelecek yıl İstanbul'da düzenlenecek ve dünyanın en iyi tenisçilerinin katılacağı Sony Ericson WTA Tour Championships'e katılmak istediğini dile getirdi.

Fransa Açık Turnuvası'nda kazandığı başarıyı sürdürmek istediğini anlatan İtalyan tenisçi, ''Bundan sonra maç kazanmam lazım. Umarım burada güzel maçlar geçiririm. Daha sonra Cincinnati, Montreal ve ABD Açık'ta, Championships'e katılmak için puan toplamam gerek. Umarım gelecek yıl İstanbul'da yapılacak Championships'e katılma şansını yakalarım'' diye konuştu.

Geç yaşta başarıya ulaştığına ilişkin bir soru üzerine de İtalyan sporcu, ''Her zaman çalışıyordum, ama başarının bu dönemde gelmesi şimdi hazır olduğumun göstergesidir. Demek ki 20'li yaşlarımda hazır değildim ki kazanamadım. Bazı şeyleri erken yaşta kazanmak iyi, güzel oluyor, ama ilerki yaşlarda kazanmak çok daha anlamlı ve bilinçli kılıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Francesca Schiavone, çiftlerde başarılı turnuvalar geçirdiğini vurgulayarak, ''Ama sadece çiftler oyuncusu olduğumu kabul etmiyorum. Çiftlerde 6 turnuva kazandığım doğrudur, ama teklerde de 9 final yaşadım. Teklere her zaman daha fazla önem verdim. Zevk alarak oynadığım için çiftlerde mücadele ediyorum'' dedi.

Türkiye'de tenisin nasıl gelişeceğine yönelik bir soruyu da Schiavone, şöyle yanıtladı:

''Tenis, severek oynandığında gelişen bir spor. Türkiye'de nasıl gelişeceğine yönelik çalışmaların yapılması lazım. Ama seneye WTA Championships'in yapılacak olması zaten, burada önemli bir istek ve arzunun olduğunu gösteriyor. Türkiye'de ekonomik olsun, kültürel olsun imkan var. Bu imkanlar olduğu için bu spor sevilirse, geliştirilebilir, ileriye de götürülebilir.''

İtalyan raket, karşılaşmaların yapılacağı kortlar ile İstanbul hakkında bir bilgisinin olmadığını da dile getirerek, ''Kortlar konusunda bir şey söyleyemem, çünkü henüz çıkmadım. Sadece hava sıcak olduğu için top yavaş olabilir. İstanbul'a da ilk defa geldiğim için çok bilgim yok ama tanımak istiyorum'' ifadesini kullandı.
iyi akşamlar

Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-10 Saat 01:08

Program belli oldu!
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda başlayacak ana tablo maçlarının kuraları çekildi.
25/07/10 20:03

ENKA Arena'da gerçekleştirilen organizasyonda bugün tamamlanan eleme müsabakalarından sonra yapılan kura çekiminde Türkiye'nin 1, WTA sıralamasının ise 187 numarasında bulunan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, ilk turda İngiliz Elena Baltacha ile eşleşti. WTA klasmanında bu sezon büyük bir atılım gerçekleştiren Baltacha, 57 numaraya kadar yükseldi. İngiliz tenisçi, 2010 yılında profesyonel turda yaptığı 45 maçtan 32 galibiyet elde ederken Avustralya Açık Turnuvası'nda da üçüncü tur oynama başarısı göstermişti.

Turnuvada geçen yıl ikinci tura çıkan Pemra Özgen, açılışı 6 numaralı seribaşı Alman Andrea Petkovic ile yapacak. Teklerde ''wild-card'' kontenjanından ana tabloda mücadele edecek olan 16 yaşındaki Başak Eraydın ise Avustralyalı Anastasia Rodionova ile karşı karşıya gelecek.

Turnuvanın çiftler ana tablosu, Türk sporcular için bir rövanş mücadelesine sahip olacak. Geçen yıl Kazak Yaroslava Shvedova ile yarı final gören Türk tenisçi İpek Şenoğlu, ''wild-card'' ile ana tabloya giren Çağla Büyükakçay-Pemra Özgen çifti ile ilk turda karşı karşıya gelecek. Şenoğlu, Shvedova ile geçen sezon mağlup ettiği Çağla Büyükakçay-Pemra Özgen çiftine karşı bu kez Alman Andrea Petkovic ile birlikte raket sallayacak.

Çiftlerde yine ''wild-card'' ile ana tabloya giren Derya Turhan-Hülya Velieva ikilisi, ilk turda Fransız Sophie Lefevre-Çek Klara Zakopalova çiftiyle karşılaşacak.

iyi akşamlar
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-10 Saat 00:01

Pemra veda etti!
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda teklerde Alman Andrea Petkovic'e yenilen milli sporcu Pemra Özgen, ilk turda elendi.
26/07/10 19:08

ENKA Arena'da gerçekleştirilen organizasyonda merkez kortta yapılan karşılaşmada, turnuvanın 6 numaralı seribaşı olan rakibi Petkovic'e 6-2 ve 6-1'lik setler sonucunda 2-0 yenilen Pemra Özgen, teklerde turnuvaya veda etti.

Pemra Özgen, çiftlerde yarın Andrea Petkovic ile tekrar karşılaşacak. Özgen, partneri Çağla Büyükakçay ile birlikte, milli sporcu İpek Şenoğlu ve Alman Petkovic ikilisine karşı çiftler ana tablo ilk tur maçında raket sallayacak.

Bu arada Petkovic, yükseldiği 2. turda, Rus Ekaterina Makarova ile Fransız Virginie Razzano maçının galibiyle karşılaşacak.

DUSHEVİNA VE VOEGELE 2. TURDA
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda ana tablo teklerde Rus Vera Dushevina ile İsviçreli Stefanie Voegele, 2. tura yükseldi

ENKA Arena'da gerçekleştirilen organizasyonda günün ilk maçında Voegele, turnuvanın 4 numaralı seribaşı ve Wimbledon Tenis Turnuvası'nın çiftlerdeki şampiyonu Kazak Yaroslava Shvedova'yı, 6-4 ve 7-6'lık setlerle 2-0 yenerek, 2. tura çıktı.

İkinci maçta, Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda geçen yıl şampiyon olan Rus Vera Dushevina, oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada Hırvat Petra Martic'i 2-6, 7-5 ve 6-3'lük setler sonucunda 2-1 yenerek, adını 2. tura yazdırdı.

iyi akşamlar
Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-10 Saat 23:34

Alkışlar Çağla ve Pemra'ya!
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasının çiftler bölümünde Türk sporcular Çağla Büyükçay-Pemra Özgen ikilisi, rakiplerinin çekilmesi nedeniyle maç oynamadan yarı finale çıktı.
28/07/10 19:17
ENKA Arena'da devam eden turnuvada bugün, Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya)-Magdalena Rybarikova (Slovakya) çiftiyle çeyrek final karşılaşmasına çıkacak olan Çağla-Pemra ikilisi, Slovak sporcu Rybarikova'nın rahatsızlığını gerekçe göstererek çekilmesi üzerine yarı finalist oldu.

Magdalena Rybarikova'nın mide rahatsızlığı geçirdiği ve kendisini maç yapamayacak kadar kötü hissetmesi nedeniyle de çekildiği bildirildi.
iyi akşamlar

Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-10 Saat 00:27

Dushevina turnuvaya veda etti

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nın çeyrek final maçında Avustralyalı Jarmila Groth'a yenilen geçen yılın şampiyonu Rus Vera Dushevina, turnuvadan elendi.

ENKA Arena'da gerçekleştirilen organizasyonda merkez kortta yapılan mücadelede Groth'a 7-5 ve 6-2'lik setlerle 2-0 mağlup olan Dushevina, turnuvaya veda etti.

Karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak yarı finale yükselen Jarmila Groth, merkez korttaki bir diğer çeyrek final mücadelesinde Romen Sorana Cirstea'yı 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenen 3 numaralı seri başı Rus Anastasia Pavlyuchenkova'nın rakibi oldu.

(A) kortundaki günün diğer çeyrek final maçında Avustralyalı Anastasia Rodionova'yı 7-5 ve 6-1'lik setlerle mağlup eden Rus Elena Vesnina'nın rakibi, İngiliz Elena Baltcha-Alman Andrea Petkovic mücadelesinin sonucuna göre belli olacak.

Cirstea çeyrek finale yükseldi

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nın 4. gün ana tablo maçlarında, teklerde Rumen Sorana Cirstea, Rus Anastasia Pavlyuchenkova ile Avustralyalı Jarmila Groth çeyrek finale yükseldi.

ENKA Arena'da gerçekleştirilen organizasyonda, merkez kortta yapılan karşılaşmada İsveçli Johanna Larsson'u 6-4 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenen Cirstea, bir üst tura çıktı. Rumen raket, çeyrek finalde Rus Anastasia Pavlyuchenkova ile karşılaşacak.

Turnuvada A kortundaki mücadelede Slovak Magdalena Rybarikova ile karşı karşıya gelen turnuvanın 3 numaralı seribaşı Rus Pavlyuchenkova, rahat bir oyunla mücadeleyi 6-3 ve 6-2'lik setlerde 2-0 kazandı ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Teklerde merkez kortta yapılan günün 3. maçında ise Rus Anna Lapushchenkova'yı 6-2 ve 6-3'lük setler sonucunda 2-0 mağlup eden Avustralyalı Jarmila Groht, çeyrek finale çıkan bir diğer sporcu oldu. Groth, çeyrek finalde Rus Vera Dusheniva ile karşılaşacak.

Turnuvada bugün, tekler 2. turda 1 numaralı seribaşı Francesca Schiavone (İtalya)/Elena Baltacha (İngiltere), çiftler yarı finalde ise Maria Kondratieva (Rusya)-Vladimira Uhlirova (Çek Cumhuriyeti)/Alexandra Panova (Rusya)-Tatiana Poutchek (Belarus) karşılaşmaları yapılacak.

Yukarı Dön
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-10 Saat 14:56

Pavlyuchenkova zirve yaptı!
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup'ın şampiyonu Anastasia Pavlyuchenkova, yeni dünya sıralamasında en iyi derecesine ulaştı.
02/08/10 16:30

Rus tenisçi Anastasia Pavlyuchenkova, İstanbul Cup'ın 3 saat 10 dakika süren finali sonrasında Elena Vesnina'yı 5-7, 7-5, 6-4 yenerek şampiyon oldu. Bu zaferle klasmanda 29'dan 24'e çıkan 19 yaşındaki Pavlyuchenkova, kariyerindeki en iyi sıralamayı yakaladı. Birincilik ödülü olarak 37 bin dolar kazanan Pavlyuchenkova, altı yıllık turnuva tarihinde şampiyon olan üçüncü Rus raket oldu.

Turnuvanın son basın toplantısında hayli keyifli görünen genç tenisçi, kariyerinin en uzun maçını oynadığını doğrularken "Aslında bugün istediğim oyunu oynayamadım. Bu şekilde oynayarak kazanmayı tercih etmezdim. Daha az hatayla oynayıp, daha güzel puanlar oynayabilirdim. Yine de şampiyon olduğum için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Anastasia Pavlyuchenkova, toplantının ardından hafta boyunca turnuvayı takip eden Türk medya mensuplarıyla geleneksel hatıra fotoğrafı çektirdi.

Finali kaybeden Elena Vesnina ise, 24'üncü doğum gününde ilk WTA şampiyonluğunu kazanma fırsatını tepti. 7-5, 4-0 önde olduğu maçı kaybettikten sonra kortta gözyaşı döken Vesnina, basın toplantısında sakin görünüyordu. Rus raket, "İkinci sette 4-2 öndeyken başım dönmeye başladı.

O yüzden sağlık molası kullandım. Sonrasında ise Anastasia çok iyi oynamaya başladı. Ben de fazla hata yapınca sonuç kaçınılmaz oldu" dedi.

Elena Vesnina, yeni WTA sıralamasında 60 numaradan 47'nciliğe yükseldi.

Final unutulmaz oldu!
Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, İstanbul Cup Uluslararası Bayanlar Turnuvası'nı başarıyla tamamladıklarını söyledi.
02/08/10 15:05

Turnuvanın, katılan oyuncuların kalitesi ve heyecan bakımından üst düzey bir organizasyon olduğunu belirten Uluç, ''Altı yıldır devam eden turnuvanın bu yılki finali gerçekten unutulmaz oldu. ENKA Arena'ya gelen sporseverler yarı final ve final maçlarında deyim yerindeyse tenise doydular. Böylesine önemli bir turnuvayı ufak tefek eksikler dışında kusursuz olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' diye konuştu.

Ayda Uluç, gelecek yıldan itibaren WTA Championships'in (Sezon Sonu Şampiyonası) 3 yıl üst üste Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirileceğini hatırlatarak, ''Bu önemli organizasyonun hazırlıklarına şimdiden başladık. Kıtaların buluştuğu İstanbul'da dünyanın en iyi 8 bayan raketini buluşturacağız. Türk tenisinin geleceği açısından büyük önem verdiğimiz bu prestijli organizasyonu da en iyi şekilde gerçekleştireceğimize inanıyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda teklerde Rus Anastasia Pavlyuchenkova, çiftlerde de Eleni Daniilidou (Yunanistan)-Jasmin Woehr (Almanya) ikilisi şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvada mücadele eden Türk sporcular ise önemli bir başarı yakalayamadı. Teklerde ana tabloda mücadele eden Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen ve Başak Erdaydın ilk turda elendi. Çiftlerde ise İpek Şenoğlu, partneri Alman Andrea Petkovic ile ana tablo ilk turda, Çağla Büyükakçay-Pemra Özgen ikilisi de yarı final maçında turnuvaya veda etti.

iyi tatiller
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme