D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > HD-Smart Cihazları & Markalar ve Yazılımları > HD-Smart CİHAZLARI
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

PACE HD CİHAZ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mcantekin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15

Alıntı mcantekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 00:46

İnternet fiyatına internet+dsmart kampanyasından aşağıda resmi görülen pace marka hd cihazı verdiler. --Cihazın HATIRLATICIsı çalışmıyor. Yani belirlediğim bir saatte belirlediğim bir kanala geçiş yapamıyor. Bunun sebebi cihazın pvr cihazdan dönüştürülmesiymiş. Ama bu benim suçum değil buna uygun yazılım geliştirilmeli. --Birde cihazın teletexi yok. HDMI kabloyla bağı iken de tv nin teletexi çalışmıyor. Bence bu cihazın teletexi olmalıydı. --Pvr den dönüştürme olmasının bir diğer dezavantajıda her açtığınızda hardisk bulamadım diye mesaj vermesi. Aynı mesajı kumandadaki bazı düğmelere basıncada vermesi. Cihaz pvr olmakla olmamak arasında kamış resmen. İki ayrı yazılım geliştirip HD abonesine ayrı HD+ abonesine ayrı yazılım yüklenerekmi çözülür yoksa başka bir çözümmü bulunur bilmiyorum ama bu haliyle sıkıntı yaşatıyor. Orta derecede önemli gördüğüm bu 3 sorun haricinde cihaz güzel. Birde internet kablosunu bağlamam gereklimi onu anlayamadım. BLU üyesi değilim HDplus üyeside değilim lan kablosunu bağlamama gerek varmı?

Yukarı Dön
hakan tunc Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 1041

Alıntı hakan tunc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 01:05

Foruma Hoşgeldiniz

BLU servisini kullanmak istiyorsanız Ethernet Kablonuzu bağlamanız gerekmektedir. İnternet Tarifenizin limitsiz ve yüksek hızda olması tavsiye edilir. Standart yayın 1 GB Standart HD yayın ise 1,5 GB kotalıdır. Cihazın fişini çıkarın. Cihaz üzerindeki sağ yön tuşuna basılı tutarken fişi takın ve "Cihaz Yazılımı Yükleniyor" yazısı çıkana kadar basılı tutun. Yazılım yüklendikten sonra son durumu yazmanızı istiyorum.

İyi Forumlar

SERİE A FUTBOL LİGİ SADECE D-SMART EURO FUTBOL HD/SD ve SMART 3D/HD'DE!!!
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mcantekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 09:21

Orjinalini yazan: hakan tunc

Foruma HoşgeldinizBLU servisini kullanmak istiyorsanız Ethernet Kablonuzu bağlamanız gerekmektedir. İnternet Tarifenizin limitsiz ve yüksek hızda olması tavsiye edilir. Standart yayın 1 GB Standart HD yayın ise 1,5 GB kotalıdır. Cihazın fişini çıkarın. Cihaz üzerindeki sağ yön tuşuna basılı tutarken fişi takın ve "Cihaz Yazılımı Yükleniyor" yazısı çıkana kadar basılı tutun. Yazılım yüklendikten sonra son durumu yazmanızı istiyorum.İyi Forumlar

Bir kaç kez yapmıştım bu güncellemeyi bu gün tekrar yaptım ama malesef hiç birşey değişmedi
Yukarı Dön
Moderatör
Moderatör

Alıntı hakan tunc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 19:03

PVR cihazlar nasıl oluyorda HD+ cihaza dönüştürülüyor anlamadım. Ya PVR olur yada HD PVR (HD+) olur. Sorununuzun yazılımsal olduğunu veya yazılımla giderileceğini düşünmüyorum. Teknik Servise götürmeniz en iyisi olacaktır bence.
Yukarı Dön
Anacondasami Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderilenler: 209

Alıntı Anacondasami Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 22:05

Teknoloji baya bir değişmiş anlaşılan
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 18-Mart-12 Saat 22:23

Bu cihazı hem HD+ hemde HD abonelerine veriyorlarmış. Ancak HD aboneleri kayıt özelliğini kullanamıyormuş.
Ve bu çok sıradan bir durum olacak gibi görünüyor, çünkü internet+dsmart kampanyasından yeni aboneliklere genelde bu cihazları veriyorlar. Müşteri temsilciside sorunun bu cihazın hem hd hemde hd+ abonelerinde kullanılıyor olmasından kaynaklandığını söylüyor.

Ayrıca bu gün birşey farkettim cihazı HDMI kabloyla Tv ye bağladığımda zaman zaman seste kesilmeler oluyordu. Bu gün scart kablo ile izledim seste kesinti olmadı hiç. Ama tabi görüntü kalitesi biraz düşüyor scart kabloyla. Bu sesteki kesintiler cihazdanmı yayındanmı anlayamadım.
Yukarı Dön
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 19-Mart-12 Saat 11:03

HDMI kablosunda sorun olabilir. Altın uçlu kablo gümüş uçlu kabloya göre ses ve görüntü kalitesi bakımından daha iyidir. Denemenizi öneririm.
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 22-Mart-12 Saat 22:35

ses kesintisi televizyondan kaynaklanıyormuş hallettim.
Ancak HATIRLATICI konusunda somut bir gelişme yok hatta gelişme olacağına dair bir kıpırtıda yok
Yukarı Dön
emperador Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı emperador Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-12 Saat 00:50

merhaba,

d smart hd yayınım var. kullandıgım cihazda pace hd. bazı kanallar göstermiyor. tv8,bloomberg gidip gidip geliyor güç seviyesi çok düşük sinyali tamam. müşteri hizmetleri çözemedi aradım.ilakii servismi çagırmam lazım çogu kanal gösteriyor ama bazıları sorunlu trt hd de öyle. bazen iyi bazen kötü. güç seviyesi neden düşük olabilir sitede oturuyorum çanak ortak.
Yukarı Dön
mehmetkarahanlı Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 237

Alıntı mehmetkarahanlı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-12 Saat 01:23

Orjinalini yazan: emperador

merhaba,

d smart hd yayınım var. kullandıgım cihazda pace hd. bazı kanallar göstermiyor. tv8,bloomberg gidip gidip geliyor güç seviyesi çok düşük sinyali tamam. müşteri hizmetleri çözemedi aradım.ilakii servismi çagırmam lazım çogu kanal gösteriyor ama bazıları sorunlu trt hd de öyle. bazen iyi bazen kötü. güç seviyesi neden düşük olabilir sitede oturuyorum çanak ortak.
Merhaba
Aramıza hoşgeldiniz katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz

Ortak site kullanımlarda sinyal düşüklüğü olabilmektedir.yetersiz sinyal düşüklüğü ve bazı kanalları almama verisi tamamen anten ayarlarına bağlı yapılanmalardır.Mutlaka smart teknik servisinden destek almanız gerekmektedir.bu bağlamda forumda paylaşımlarınızı beklemekteyiz
iyi forumlar
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 22-Mart-13 Saat 07:31

Orjinalini yazan: mcantekin

Ancak HATIRLATICI konusunda somut bir gelişme yok hatta gelişme olacağına dair bir kıpırtıda yok

Aradan tam 365 gün geçmiş ve HATIRLATICI sorunu hala çözülemedi.
Yukarı Dön
Muhtar Rıza Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart

Gönderilenler: 2439

Alıntı Muhtar Rıza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 22-Mart-13 Saat 19:24

Aradan tam 365 gün geçmiş ve HATIRLATICI sorunu hala çözülemedi.
merhaba arkadaşım
sanırım çözüm ararken somut bir yanıt alamamanız muhakkak bir fark olsa gerek ama smart teknik servislerinden bunu giderilmesi gereklidir.Zaten garanti belgesinde bu bilgi verilmiştir.Siz forumda bilgi alırsınızda işte o ne zaman ben bilemem
Yukarı Dön
kıvanç Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı kıvanç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 13-Nisan-13 Saat 21:16

az önce müşteri hizmetlerini aradım.önce hd cihazlarda hatırlatıcı özelliği bulunmamaktadır dendi,ancak bir önceki next marka cihazda bu özelliği kullandığımı belirtince 2dk falan beklemeye aldılar ve sonunda şunu söylediler: cihazlarda hatırlatıcı özelliği bulunmamaktadır.. e cihazı değiştirebiliyor muyuz diye sordum onu da değiştiremiyormuşuz..değişimle ilgili bayilere bilgi gittiğinde sms veya mail ile bilgi verilir size dendi
Yukarı Dön
Salih demircioğlu Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart

Gönderilenler: 1589

Alıntı Salih demircioğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PACE HD CİHAZ
    Gönderim Zamanı: 15-Nisan-13 Saat 19:13

Orjinalini yazan: kıvanç

az önce müşteri hizmetlerini aradım.önce hd cihazlarda hatırlatıcı özelliği bulunmamaktadır dendi,ancak bir önceki next marka cihazda bu özelliği kullandığımı belirtince 2dk falan beklemeye aldılar ve sonunda şunu söylediler: cihazlarda hatırlatıcı özelliği bulunmamaktadır.. e cihazı değiştirebiliyor muyuz diye sordum onu da değiştiremiyormuşuz..değişimle ilgili bayilere bilgi gittiğinde sms veya mail ile bilgi verilir size dendi
iyi akşamlar arkadaşım
üründeki kayıpları telaf, etmen için hemen teknik servise giderek telafi ettirin.Diğer taraftanda garanti belgesi olan ürün sana faydalı olamıyorsa o zaman ürünü geri ver gitsin bence
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 18-Kasım-13 Saat 08:03

Ben bu pace hd cihazdan kullanıyorum ve 2 yıldır sürekli dsmart yetkililerinede dile getirdiğim bir sorunu var ki, bu sorun beni hem bu cihazdan hemde dmsarttan soğutuyor. Piyasadan neredeyse bedava fiyata satılan cihazlardan en kalitelilerine kadar bütün uydu alıcılarında istediğiniz zamanda istediğiniz kanalın otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu pace hd cihazda yapamıyorsunuz. Herhangi bir programı seçipte "Hatırlatıcı" yazan yere bastığımızda "Ayırtma başarısız" yazısı çıkıyor. Ben ilk nce bütün hd aboneler aynı sorunu yaşıyor sanıyordum ama gördümki Humax cihazlarda bu özellik gayet güzel kullanılıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp bu bir kusur sayılır cihazımı değiştirirmisiniz dedim kabul etmediler. Hem bu ufak yazılım sorununu çözemeyişini hemde bu özelliği istiyorum diyen bir müşterisinin cihaz değişim talebini kabul etmeyişini Dsmarta hiç yakıştıramadım.
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama