D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > İP TV (IP TV & IPTV) > IPTV nedir?
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 17-Nisan-10 Saat 18:14


Tivibu Hakkında Bilmeniz Gerekenler...
tivibu ev tivibu web tivibu cep 
TTNET'in bir süredir test ettiği Tivibu ürünü, bugün resmi olarak duyuruldu. Televizyonu internet üzerinden bilgisayarınıza taşıyan bu hizmet sayesinde çok uygun fiyata devasa bir arşive ulaşmanız mümkün.

Tivibu.com.tr üzerinden ulaşılan serviste, 61 ayrı TV kanalını bulmanız mümkün. Bu kanalları anlık olarak canlı bir şekilde izlemenin yanı sıra 1 hafta geriye dönük tüm programları da seçerek izleyebiliyorsunuz.
Tv programlarının dışında popüler DVD'lere, belgesellere ve müziklere de bu arşiv üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gündemde olan sinema filmlerini yine çok uygun fiyatlar karşılığında kiralamanız da mümkün.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörlerinin TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile gerçekleştirdiği röportajda, Tivibu servisi hakkında bilinmesi gereken her şeyi izleyebilirsiniz.
TİVİ BU Çözünürlük Nasıl Olacak?

Tivibu hizmetinde standart çözünürlük 640x480. Şimdilik seçenekler arasında olmayan HD (Yüksek çözünürlüklü) görüntü seçeneği ise firmanın ileriki planlarında mevcut. Görüntü kalitesinin internet hızınıza göre ayarlandığını da hatırlatalım.

Tivibu.com.tr üzerinden indirilecek olan küçük bir yazılım sayesinde bu platforma ulaşmak mümkün. Yazılım, Microsoft'un Silverlight teknolojisini kullanıyor. Bu da demek oluyor ki; Tivibu hizmeti şu anda sadece Windows platformunda kullanılıyor. Mac ve Linux kullanıcıları şimdilik faydalanamıyor.

TTNET Pazarlama Müdürü Murat Onuk, Mac ve Linux platformları için çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra bu platformlarda da Tivibu hizmetinin verileceğini açıkladı.
TVBU Kota Ne Olacak?

Tivibu hizmetinde izlenen videolar, kullanıcının aylık kotasından düşecek. İçerik video olunca, kotanınönemli bir bölümü de bu videolara gidecek anlamına geliyor.

Okurlarımız adına bu durum hakkında detaylı bilgi almak için yetkililere 1 saatlik video izlemenin ne kadar kota kullandığını sorduğumuzda aldığımız bilgiler şöyle;

300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat
4GB tarife ile 30 saat, 6GB tarife ile 46 saat Tivibu kullanılabiliyor.
600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat
4GB tarife ile 15 saat, 6GB tarife ile 23 saat Tivibu kullanılabiliyor.
1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat
4GB tarife ile 9 saat, 6GB tarife ile 14 saat Tivibu kullanılabiliyor.
Bu da demek oluyor ki, TTNET müşterilerinin büyük kısmını kullanan 4 GB kotalı kullanıcıların bu hizmetten faydalanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Zira, TV izleme alışkanlığı yüksek olan bir ülkede kullanıcılar beklediklerinden fazla internet faturaları ile karşılaşabilirler. Eğer TV alışkanlığınızı TTNET'in bu servisi üzerinden devam ettirecekseniz, seçmiş olduğunuz tarifeyi bir kez daha değerlendirmeleri gerekiyor.
TİVİ BU Paket Seçenekleri ve Fiyatlar

TTNET, Tivibu servisinde 2 farklı paket seçeneği sunuyor. Standart Paket'te yerli ve yabancı tv kanalları, 1 hafta geriye dönük arşivi izleme seçenekleri mevcut.

Standart Plus Paket içerisinde ise yerli ve yabancı film ve dizi arşivi, belgeseller, yaşam ve eğlence programları gibi Seç-İzle özelliği olan içeriklere ulaşılabiliyor.

Nisan sonuna kadar 1 YTL'ye tüm seçeneklere abone olurken, 1 Mayıs'tan itibaren Standart Paket için ayda 1 TL, Standart Plus Paket için ise ayda 4 TL ödemeniz gerekiyor.
iyi akşamlar
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 11-Eylül-11 Saat 00:21


TVBU
Tivibu platformunda 3 büyük değişiklik
SPORTİVİ’nin yayına girmesinin ardından, Tivibu Ev’de de interaktif anket dönemi başlıyor

TTNET, yeni nesil televizyon yayıncılığı yaptığı Tivibu platformunda büyük atılım yapıyor. 4 ekranda aynı anda kesintisiz TV keyfi sunan Tivibu’ya özel ilk spor kanalı olan SPORTİVİ’nin yayına girmesinin ardından, Tivibu Ev’de de interaktif anket dönemi başlıyor. Tivibu Cep ise iPhone ve iPad’lerden sonra Android işletim sistemi kullanan cihazlarda ve Motorola Xoom tabletlerde de yayına giriyor.Konuyla ilgili açıklama yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Türk TV izleyicilerini kontrol ve özgürlük hissiyle tanıştıran Tivibu platformu sürekli yenilik yapma olanağı sunuyor. Kesintisiz TV keyfi sağlayan Tivibu platformunu 4 ekranda da farklı ürün ve servislerle güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Tivibu hizmetiyle televizyon seyircisine özgürlük ve kontrol hissini aynı anda yaşatan TTNET, yeni dönemde TV yayıncılığında çok önemli yeniliklere imza atmaya devam edecek. Tivibu’ya özel ilk spor kanalı SPORTİVİ’yi Tivibu Web ve Tivibu Cep’te yayına alan TTNET, öte yandan Tivibu Cep uygulamasını dünyanın en yaygın mobil işletim sistemlerinden biri olan Android işletim sistemi kullanan cep telefonları ve Motorola Xoom tabletlerde yayına alıyor.

Ipsos KMG araştırma firmasıyla bir anlaşma imzalayan TTNET, Tivibu Ev platformunda da anket uygulamasını hayata geçirecek.

Sporun Uzman İsimleri SPORTİVİ’de
Tivibu platformu kaliteli TV yayınının yanı sıra pek çok özel içerik de sunuyor. Bu içeriklerden biri de Tivibu’ya özel ilk kanal olan SPORTİVİ. Tivibu Cep ve Tivibu Web’ten yayına giren SPORTİVİ, futbol odaklı fakat sporun her dalına yer veren anlayışıyla Türkiye’de spor yayıncılığına yeni bir soluk getiriyor.
Spor dünyası ve taraftarların buluşma noktası olma hedefiyle yola çıkan, 24 saat yayın yapan ve gün içerisinde saat başlarında spor haberlerine yer veren, gündemi tüm detayları ile anlık olarak takip eden bir spor haber kanalı olan SPORTİVİ, Tivibu Ev'de 77. kanalda SD yayında ve 377. kanalda ise HD yayında izleyicilere ulaşmaya başladı.
Tivibu’ya özel bir kanal olan SPORTİVİ, bünyesinde sporun uzman isimlerini barındırıyor. Dolu dolu içerikle ve tarafsız bakış açısıyla izleyicilerin karşısına çıkan SPORTİVİ’nin Genel Yayın Yönetmenliğini Gökhan Telkenar yapıyor. Gürcan Bilgiç, Ümit Aktan, Ali Ece, Alper Üstündağ, İlhami Şarkan, Murat Türker, Pascal Nouma, Yeliz Bozkurt, Fuat Çimen, Yusuf Kenan Çalık, Orhun Gencer, Zeynep Özdemir, Zeynep Uğurli, İlker Duralı, Ilgaz Çınar, Orkun Hınçer, Yelena Shabovta, İnesta Korkmaz ve Zadik Gökoğlu gibi isimler, farklı yayınlarla SPORTİVİ’de izleyici karşısına çıkıyor.
Android Cep’lerde ve Motorola Xoom tabletlerde Tivibu Keyfi     
iPhone ve iPad platformlarında kullanıcıların hizmetine sunulan Tivibu Cep şimdi de Android işletim sistemini kullanan cihazlar ve Motorola Xoom’dan ulaşılabilir hale geliyor.
Bu gelişmeyle birlikte son dönemde büyük yükseliş gösteren Android işletim sistemini kullanan telefon ve tabletler ile Motorola Xoom’dan Tivibu Cep uygulamasını indirmek ve bu cihazlardan TV keyfi yaşamak mümkün olacak. HTC, Samsung, LG, Sony Ericsson gibi markaların kullandığı Android işletim sistemi dünyada ve Türkiye’de en yaygın kullanılan mobil işletim sistemlerinin başında geliyor.
42 kanala ulaşmaya olanak veren Tivibu Cep, sadece iPhone ve iPad platformlarında yaklaşık 100 bin kez indirildi. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Android işletim sistemli cep telefonları, tabletler ve Motorola Xoom’dan sonra, Symbian ve Wap Push işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarda Tivibu Cep’i kademeli olarak kullanıma alacaklarını söyledi. Yılmaz, ayrıca Tivibu Cep’i Blackberry, Bada ve Windows Mobile 7 için de devreye almayı planladıklarını duyurdu.
Tivibu Ev ile Araştırma Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlıyor

IPTV teknolojisinin sunduğu olanaklarla yepyeni bir TV yayın anlayışı başlatan Tivibu Ev’de ise interaktif anket dönemi başlıyor. TTNET, Ipsos KMG ile yaptığı işbirliği kapsamında Tivibu Ev üzerinden anket yapma olanağı sunuyor. Yakında pilot uygulaması başlayacak olan proje sayesinde TV üzerinden pek çok ürün ve hizmet hakkında araştırma yapılabilecek ve kullanıcıların görüş, düşünce ve önerileri kolayca alınabilecek.
Tivibu Ev ile araştırma sektöründe yeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Yılmaz, TTNET’in yeni hizmeti hakkında şunları söyledi: “Araştırma dünyası açısından Tivibu Ev hem hızlı sonuç alınabilen hem de aynı anda birçok kişiye ulaşabilen bir anket platformu potansiyeline sahip. Bu yöntemle yapılan anket çalışmaları, yüz yüze, telefon üzerinden ve online gibi alternatif kanallara nazaran maliyet açısından da oldukça avantajlı. Ipsos KMG ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde, Türk tüketicileri farklı ürün ve hizmetlerle ilgili görüşlerini kolay bir şekilde aktarabilecekleri bir kanala sahip olacak. Araştırma yapmak isteyen firmalar ise hedef kitlelerinin bilgi ve görüşlerine hızlı ve düşük maliyetle ulaşabilecekler” dedi.

Tivibu Ev üzerinden yapılacak anketlerin içeriğinin ve elde edilen sonuçların derlenmesi Ipsos KMG’nın sorumluluğunda olacak. TTNET ise teknik geliştirme ve uygulamalarla ilgili çalışmalar yaparak, anketlerin en kolay ve en sağlıklı şekilde yapılması için gereken servisleri sağlayacak.

Emin adımlarla büyüyen ve gelişen Tivibu platformunda mevcut durumda 27 bin Tivibu Ev, 1.1 milyon Tivibu Web abonesi bulunuyor. Tivibu Cep uygulaması ise 100 bin indirme rakamını aşmış durumda.

TTNET Hakkında
2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplenen TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL 2-hızlı internet erişimi,  WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. Sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'in yanı sıra, Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri de TTNET müşterilerine sunulmaktadır.
İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik, online oyun platformu TTNET Oyun, eğitim alanına yeni bir soluk getiren akıllı eğitim destek aracı TTNET Vitamin İlköğretim ve TTNET Vitamin Lise bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.
Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.
 
Yukarı Dön
m@ny@k Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 28-Şubat-11
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 224

  Alıntı m@ny@k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 12-Eylül-11 Saat 23:38


genel bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Acaba bu cep mobili varmı tivibunun?

 

Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 29-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 350

  Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-11 Saat 15:05


tivibu basvurularını tüm Türkiye geneli bu siteden yapa bilirsınız  TİVİ BU BASVURUSU buradan yapila biliyor
Yukarı Dön
DIGITAL05 Açılır Kutu Gör
Onursal Smart
Onursal Smart


Kayıt Tarihi: 25-Şubat-11
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 771

  Alıntı DIGITAL05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-11 Saat 19:20


ZAMAN gazetesinin verdiği 1 aylık bedava izleme şifresi ile tivibu ya abone oldum
1 ay sonra kapatıcam güzel bir uygulama
MODÜLLÜ ÜYELİKLER GELİŞTİRİLMELİDİR
Yukarı Dön
BomBaCı_İdris_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 27-Eylül-11
Konum: ankara
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3

  Alıntı BomBaCı_İdris_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-11 Saat 21:39


tivibu ilgimi çekmedi.Aynı kanallar var bizdede.
Fraklı bir özel kanal taşıyan bir ayrıcalık göremedimUnhappy
Yukarı Dön
Anacondasami Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 10-Temmuz-10
Konum: Adana
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 200

  Alıntı Anacondasami Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 03-Aralık-11 Saat 21:12


tivibu çok gereksinim olan bir izlenim değil.olmasa olur gibi çeşitlilik adına güzel yalnız
Yukarı Dön
Davut01 Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 06-Şubat-12
Konum: Konya
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 212

  Alıntı Davut01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-12 Saat 09:27


Orjinalini yazan: Anacondasami

tivibu çok gereksinim olan bir izlenim değil.olmasa olur gibi çeşitlilik adına güzel yalnız


Ama 4 ekran izliyebilirsin
Yukarı Dön
007_ColoMBo_ Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 03-Ekim-10
Konum: ev
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 207

  Alıntı 007_ColoMBo_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-12 Saat 18:39


Orjinalini yazan: Davut01

Orjinalini yazan: Anacondasami

tivibu çok gereksinim olan bir izlenim değil.olmasa olur gibi çeşitlilik adına güzel yalnız


Ama 4 ekran izliyebilirsin
İşte doğru bir haber daha.4 ekran izleyebiliriz sanırımSmile
Yukarı Dön
Kasap İsmet Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 19-Ağustos-10
Konum: zonguldak
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 230

  Alıntı Kasap İsmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-12 Saat 18:51


Orjinalini yazan: 007_ColoMBo_

Orjinalini yazan: Davut01

Orjinalini yazan: Anacondasami

tivibu çok gereksinim olan bir izlenim değil.olmasa olur gibi çeşitlilik adına güzel yalnız


Ama 4 ekran izliyebilirsin
İşte doğru bir haber daha.4 ekran izleyebiliriz sanırımSmile
Tivibu kendi alanında ve günümüz koşullarında en iyisini yaptığına inanıyorum çünkü 4 ekran dediği ,
Tivibu ev
Tivibu CEP
Tivibu Web
Tivibu HD görüntüsü ile istenilene doğru gidiyorTongue
Yukarı Dön
Ramiz Dayı Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 13-Ağustos-10
Konum: Bursa
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 196

  Alıntı Ramiz Dayı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-12 Saat 21:01


Tivibuda başka alana bakıyor bence olmayanlara veya dar açıda olanlara ideal
Yukarı Dön
Davut01 Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 06-Şubat-12
Konum: Konya
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 212

  Alıntı Davut01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-12 Saat 15:33


Orjinalini yazan: Ramiz Dayı

Tivibuda başka alana bakıyor bence olmayanlara veya dar açıda olanlara ideal

Gerçkten ideal
Yukarı Dön
Davut01 Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE


Kayıt Tarihi: 06-Şubat-12
Konum: Konya
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 212

  Alıntı Davut01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-12 Saat 15:35


çok güzel
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 27-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 192

  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 06-Mart-13 Saat 00:06


Artık bütün platform lar tivi bu yaptığı gibi müşterisine her yerde izleme olanağı sağlamaya başladı sanırım 2013 yılı rekabet konusu hizmetin her yerde seyrediliyor oluşu olacak cepte wep te tv de gibi ne dersiniz?
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 21-Eylül-09
Konum: Türkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8854

  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tivibu hakkında bilmek istedikleriniz.?
    Gönderim Zamanı: 08-Mart-13 Saat 00:58


Orjinalini yazan: merol

Artık bütün platform lar tivi bu yaptığı gibi müşterisine her yerde izleme olanağı sağlamaya başladı sanırım 2013 yılı rekabet konusu hizmetin her yerde seyrediliyor oluşu olacak cepte wep te tv de gibi ne dersiniz?
Gelişen teknolojilerde artık cep mob il teknolojileri sayesinde hem evde hem elimizde anında görüntü ile birlikte olabiliyoruz artık
iyi forumlar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | TV Faturası Ödeme