TIKLA ARAMüşteri Hizmetleri

EVA (2011)Alex Garel robot teknolojisi ile uğraşan zeki bir çocuğudur. Ancak bazı nedenlerden yüzünden işe ara vermek zorunda kalır. Seneler geçer ve tekrar doğup büyüdüğü yere ve üniversiteye gelir. Burada giderken arkasında bıraktığı eski aşkı Lana ile karşılaşır.


Yönetmenliğini Kike Maillo'nin yaptığı EVA (2011) filminin oyuncuları; Daniel Brühl, Claudia Vega, Marta Etura, Alberto Ammann'den oluşuyor.

EVA (2011)

EVA (2011)Filmi İzle

 

EVA (2011)

D-Smart ekranlarında izleyebileceğiniz  EVA (2011) 2011 yılı  İspanya yapımı ve  Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu türündedir.

Konusu: Film Yönetmenliğini Kike Maillo'un üstlendiği Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu türündeki EVA (2011) filmi ile karşınıza gelmektedir. Filmin konusuna baktığımız zaman, bilim kurgu, fantastik olduğunu hemen anlayabiliriz. Bu beklenti ile filmi izlemeye başladığımızda küçük bir kızın hayatı anlatılıyormuş gibi gelse de derinlere indikçe çok daha geniş bir içerik olduğunu anlayabiliyoruz.

Alex Garel robot teknolojisi ile uğraşan zeki bir çocuğudur. Ancak bazı nedenlerden yüzünden işe ara vermek zorunda kalır. Seneler geçer ve tekrar doğup büyüdüğü yere ve üniversiteye gelir. Burada giderken arkasında bıraktığı eski aşkı Lana ile karşılaşır. Lana, Alex’in çekip gitmesi üzerine onun kardeşi David ile evlenmiştir. Alex araştırmalarına başladığında yeni, zeki ve eğlenceli bir robot yapmaya başlar ve bu yeni teknolojiye uygun olması için çocukları izlemeye başlar.

Kendisine bu amaçla Eva adında bir çocuk ile tanışır. Eva’nın ise Lana ve David’in kızı olduğunu öğrenince çok şaşırır. Alex duygusal gel gittiler arasında yeni projesi üzerinde çalışmalara başlar ama Lana ile kardeşi David’in ilişkisini içten içe kıskanmaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda öğrenir ki Eva bilindiği üzere gibi Lana ve David’in kızı değildir. Tarihleri karşılaştırdığında buna imkân olmadığını anlar. Eva’nın kendi çocuğu olma ihtimali olduğunu düşünür. Alexi Lana’yı sıkıştırdığında, aslında Eva’nın yıllar önce temelini attığı duygusal zekânın can bulmuş hali olduğunu anlar. Tabi Eva’da bu durumu anlatır ve hayal kırıklığına uğrar ve film böyle gelişir.

Film  de  genel olarak bakıldığında eva adındaki küçük kızın oyunculuğu oldukça başarılıdır. Daniel Brühl, Marta Etura karakterlerde kişiler üzerine çok güzel oturtulmuştur. Özetle, iki dram ve bilim kurgu bir arada tam olarak kurgulanamamış. Bunda yönetim ve kurgu faktörü önde. Hikaye aslında oldukça merak uyandırıcı ve ilgi çekici. Zaten bu sebepten dolayı filmi sıkılmadan izleyebiliyorsunuz. Gerçi film bu şekilde bile bir çok ödül almış.


Gösterim Tarihleri

SinemaTV 28.01.2013 21:00

SinemaTV 2 28.01.2013 22:45

SinemaTV 29.01.2013 09:15

SinemaTV 2 29.01.2013 11:00

Filmden Resimler

EVA (2011) izle

 

EVA (2011)

izle

 

Fragman İzleKategori:

Etiketler: d-smart filmleri, d-smart eva izle, d-smart sinema, d-smart eva filmi, d-smart sinema tv,