TIKLA ARAMüşteri Hizmetleri

TOPRAĞIN ÇOCUKLARIÇingenelerin sıtma yaydıkları bahanesi ile Köy Enstitüsü yakınlarında kurulan çingene kampına saldırırlar talan ederler ortalığı iki çingene; Karika ve Melek (Müge Boz, Suzan Kardeş) bu saldırıdan kaçmaya çalışırlar.


Yönetmenliğini Ali Adnan Özgür'nin yaptığı TOPRAĞIN ÇOCUKLARI filminin oyuncuları; Erkan Can, Ufuk Bayraktar, Türkü Turan, Müge Boz'den oluşuyor.

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI

TOPRAĞIN 

ÇOCUKLARI Filmi İzle

 

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI

D- Smart ekranlarında izleyebileceğiniz  TOPRAĞIN ÇOCUKLARI 2011 yılı  Türkiye, yapımı ve  Dram , Tarih , Politik türündedir.

Konusu: Ali Adnan Özgür yönetmenliğini yaptığı filimde Çingenelere karşı bir önyargıyı gözler önüne sermektedir.Çingenelerin sıtma yaydıkları bahanesi ile Köy Enstitüsü yakınlarında kurulan çingene kampına saldırırlar talan ederler ortalığı  iki çingene; Karika ve Melek (Müge Boz, Suzan Kardeş) bu saldırıdan kaçmaya çalışırlar. Tam yakalanacaklarken enstitü öğrencisi Cevher (Ufuk Bayraktar) tarafından kurtarılır ve enstitüde gizlenmeye başlarlar. Hikayenin geçtiği dönem olan 1945 yılı enstitülerin üzerindeki baskının iyice arttığı bir dönemdir ve bu durum komutan Necip'in (Bertan Dirikolu) enstitüye karşı olan kötü hedeflerine mekan hazırlamış olur. Okulu başmak için elinden geleni yaparlar ve en sonun da bir bahane ile okulu basan Necip enstitünün müdürü Kemal Hoca'yı (Erkan Can) tutuklar ve mahkemeye sevk eder. Okul öğrencileri yakında açılacak amfi tiyatronun çalışmaları ile uğraşmaktayken müdürlerinin tutuklanma haberi ile sarsılırlar.

Erkan Can 1 Kasım 1958 tarihinde Bursa'da doğdu. Tiyatro hayatına 1975 yılında Bursa Devlet Tiyatrosunda başladı. 1985 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1992 yılında Bakırköy Belediye Tiyatrolarına girdi ve aynı yıl televizyon dizisi 'Mahallenin Muhtarları'nda Temel karakteri ile televizyon dünyasına girdi. Bir sonraki senede TRT'nin 'Yalancı' isimli televizyon dizisinde rol aldı. 1998 yılında Serdar Akar'ın 'Gemide' adlı filmindeki rolüyle 35. Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Erkek Oyuncu', bir sonraki yıl Ankara Film Festivali'nde yine 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülüne layık görüldü.

Şebnem Sönmez (d. 5 Haziran 1968, İstanbul); tiyatro, sinema, dizi oyuncusu. Lisedeyken Pendik Gençlik Tiyatrosu'nda ilgi alanını geliştiren Sönmez; Kartal Sanat Tiyatrosu, Taner Barlas Mim Tiyatrosu gibi topluluklarda oynadı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nı bitiren sanatçı, Dormen Tiyatrosu'nda da çalıştı. Daha sonra tv dizilerinde (Yedi Numara, Bir Demet Tiyatro, Elveda Rumeli...) rol alan Şebnem Sönmez, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde de görev yaptı. Çeşitli anaokulları, ilkokul ve liselerde, drama öğretmenliği ve 1985'te sınıf öğretmenliği yapmıştır.1991-1993'te kendi okulunda ‘Yaz Tiyatrosu’ adı altında bir ekip kurdu ve bu çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ayrıca Oyuncular Sendikası örgütlenme birimi genel sekreteridir.

Sinema TV 01.02.2013 08:30

Sinema TV 2 01.02.2013 10:15

Filmden Resimler

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI  izle

 

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI izle

 

Fragman İzleKategori:

Etiketler: d-smart izle, film izle, toprağın çocukları filmi, türk filmi izle, toprağın çocukları filmini izle,